matala merkkiskootteri

olen 155 ja haluisin skootteri..onko olemassa joku matala merkkiskootteri?
3909
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Isoista skootterista lienee suzuki burgman matalimmasta päästä, taitaa olla istuinkorkeus siinä 70 cm paikkeilla.

Äänestä

Vanhaa varastoa on pitkä sohva, Honda Helix 250.
Istuinkorkeus on 665mm. Pyörät ovat pienehköt.
Sitä on ollut edullisesti käytettynä.
Olen huomannut myös uutta piraattituotantoa Kiinasta.

Mutta, jos ei halua maksaa vanhanaikaisesti merkistä:
Kaukoidän katukuvassa näkyy houkuttelevia skoottereita.
Heidän mitoillaan matalia, ja huonoille teille sopivia.
Mutta eipä ole E-hyväksytyissä. Vielä.
Mopoluokan ketterin kaupunkiohjus on markettien halvimmat,
Kiinalaiset nelitahtiskootterit noin 700euroa.
Niissä istuin on kohtuullisen alhaalla.
Tai kalliiimmalla original Kymco, laatupeli Taiwanista.

Äänestä

Tarjolla Espoossa. Vaimo 162cm ja hyvin yltää kantapäät maahan lyhyemmälläkin. Voin lähettää kuvia, jos laitat meiliosoitteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


155cm kirjoitti:

olen 155 ja haluisin skootteri..onko olemassa joku matala merkkiskootteri?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu