Helikään ei ilmoittanut rikoksestaan BB.LLe vaikka niin on väitetty . Selasin vielä uudelleen BB näuhat ja siellä näkyy edelleen kohta, jossa Heliltä BB tivaa miksi hän ei ilmoittanut rikoksestaa. Siitä huolimatta Heli sai jäädä taloon ja sai vielä kaksi matkaa tavallaan. Tasan ei käy onnenlahjat. samasta syystä kuitenkin vain Aki poistettiin talosta. Epärehellistä peliä koko homma.
Heli sai matkan ja risteilyn
Aki ei mitään
6317
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ja bb boikottiin!!!!
Vaikka ei kertonut kuin vasta talossa rikostaustoistaan (tosin akilla on vähän vankeustuomio)
"by the way, ei kukan ole menossakaan"
"ei kukan ole menossakan"
poistua talosta äänestyksen kautta kuin sopimusrikkomuksen.
millä mielialalla sattuu olemaan. Mikä pätee nyt, ei välttämättä päde kymmenen minuutin kuluttua.
Heidi poistettiin viime vuonna, vaikka Helillä oli samanlainen tilanne. Syy: seurustelu, vaikka oli ilmoittanut olevansa sinkku.
Sama tilanne Piialla. Tuotanto johdattaa tahallaan harhaan kertoessaan em. akkojen olevan vapaita.
Heli teki samalla tavalla sopimusrikkomuksen. Onneksi ole kaikki nauhoittanut ja nauhoitan edelleen lähetykset. Jo ohjelmassa näkyi ja kuului PK-huoneessa kysymys Helille, miksi hän ei keronut kaikkea menneisyydestään BB:lle. helohän kertoi vasta talossa toisille asukkaille ja siitä Iltasanomat kirjoitti sitten ensimmäisenä uutisen. Sitä ennen talo ei tiennyt asiasta. Helin tapausta vaan peiteltiin, joten yritäppä sinäkin olla oikeudenmukainen ajaustesi kanssa. Tötuus on tämä ja se voidaan aina tarkistaa nauhalta uudelleen.