Eli kumman itse ostaisitte, jos haluaisitte 1.6 litran koneen, Mazda 3:sen vai Ford Focus:sen?
Kummalla mielestänne parempi jälleenmyynti arvo?
Kumpi parempi ajettava ynnä muuta?
Mahdollisimman paljon mielipiteitä kiitos!
Kummalla mielestänne parempi jälleenmyynti arvo?
Kumpi parempi ajettava ynnä muuta?
Mahdollisimman paljon mielipiteitä kiitos!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mulla on joskus ollut noita foortteja ja niistä hyviä sekä huonoja kokemuksia. M3 on kuulemani mukaan tehty focuksen alustaan ja käyttävät fordin moottoria. (Korjatkaa asiantuntijat jos olen väärässä). Ostin itse M3:sen kuukausi sitten (10/2006 synttärit oli eilen) ja ajanut vasta alle 2tkm. Joten voin kertoa vain ensi huumasta. M3:sen alusta on mielestäni hiukan jäykähkö kaupunkiajossa, varsinkin Porvoon kuoppaisilla teillä. Matka ajossa alusta tuntuu jopa hyvältä. Vertailukohtanani on edellinen 626:seni. Kulutus hiukan ehkä korkea, Prv-Tre-Prv 8,2l/100km, keskinopeus n.130km mittarin mukaan. Rengasmelu on tuossa nopeudessa jo järkyttävä. Tosin autossani on ensiasennus renkaat, ei tuu merkki mieleen. Vaihtanen ne keväällä toisiin. Olen ostokseeni kuitenkin tyytyväinen. Tulevat kilometrit tuskin tuovat pettymystä???
sama alusta fortin kaa mut mazdan ihan oma moottori.. tehoa kin enemmän ja paremman näkönen ja varmasti parempi jälleen myynti arvo käy vaikka nettiauton sivuolla vertailemassa.
itellä 10/2005 mazda 3 elegans juhlamalli 4d..
kumpikin varmasti hyvä vaihto ehto päätös olla sinun(:
Tietenkin.Miksi?M3 on varsin iso auto,pituus ,se on yli 4,4 metriä tilat on aikas hyvät.
Ajettavuus,se on avan jotain muuta,kuin vaikkapalla Corolalla,jolla ajoin vajaan kaksi vuotta,ja 65000 kilsaa.Kyseessä oli uutena-04ostettu HB 1,6 .
Sinua kiinnostaa tuo jälleenmynti,ja hinta mitä sinä saat autostasi.
Luulenpa.M3 pitää hintansa,se on hyvämaineinen,ja laadukas auto.(AutoBild)katsoppa vaikka siitä.
Pohjalevyista sen verran sanoisin,kun tämä maailma on niin"globaali",niin:eiköhän ne autojen pohjatkin ole aika samanlaisia.
Tiedä tuota?Minä ajan M3 autolla,ja olen tyytyväinen.
Varmaan focus,ei se autoa kummempi sekään ole.Miksipä ei?
Mutta M3 tuumaahan,se on OK.