Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

HIV mies riehuu suomessa

Hi-viruksen levittämisestä epäilty on vuonna 83 syntynyt rovaniemeläinen Aki Hakkarainen. Ainakin kolme naista on saanut häneltä hiv-tartunnan. Hiv-tartuntojen määrä Suomessa on jälleen kasvussa.

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2007/10/567930

No johan on kumma. Suomessakin ihmiset tekevät tuota. Toivottavasti tyyppi saadaan kiinni ennen kuin kerkeää tartuttaa ketään muita ihmisiä.
4672
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

jäljessä??

Kaverihan on ollut poliisin tallessa jo kauan.

Kuva ja nimi julkaistiin vain siksi, ettei kaikkia seksikumppaneita ole pystytty jäljittämään, kun mies ei tiedä tai muista nimiä, asuinpaikkoja.. jne.

Äänestä
  • ettei kaikkia seksikumppaneita ole pystytty jäljittämään, kun mies ei tiedä tai muista nimiä, asuinpaikkoja.. jne.

    Montako seksikumppania hänellä sitten on ollut? Toivottavasti mahdollisimman vähän.

    Äänestä

  • se on hyvä se kirjoitti:

    ettei kaikkia seksikumppaneita ole pystytty jäljittämään, kun mies ei tiedä tai muista nimiä, asuinpaikkoja.. jne.

    Montako seksikumppania hänellä sitten on ollut? Toivottavasti mahdollisimman vähän.

    ainakin seitsemällä eri paikkakunnalla. Ei varmaan itsekkään muista kuinka monen kanssa on ollut. Vuodesta -99 tiennyt olevansa hiv-positiivinen, saattaahan siihen naisia mahtua, jos kovin vaihtelunhaluinen ihminen on..
    Taisivat tuolla lehdessä puhua 14 _tavoitetusta_ uhrista, joista muutamalla on hiv todettu. Montako niitä tavoittamattomia sitten mahtaa olla? Siksipä kuva ja nimi julkaistiinkin, että ne joilla muistikuvia miehestä on, voisivat mennä tutkimuksiin.

    Äänestä

Kuinkahan monella laivareissulla on käynyt purkamassa paineta, voi vittu hirttotuomio pitäs olla käytössä. Tässä oiva todiste että kun ajattelee alapäällä ja jättää yläpään vähemmälle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mites nyt näin kirjoitti:

Hi-viruksen levittämisestä epäilty on vuonna 83 syntynyt rovaniemeläinen Aki Hakkarainen. Ainakin kolme naista on saanut häneltä hiv-tartunnan. Hiv-tartuntojen määrä Suomessa on jälleen kasvussa.

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2007/10/567930

No johan on kumma. Suomessakin ihmiset tekevät tuota. Toivottavasti tyyppi saadaan kiinni ennen kuin kerkeää tartuttaa ketään muita ihmisiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu