Mininovan ym. turvallisuus

onko totta että esim mininovan kautta tiedostojen lataaminen on turvallisempaa kuin jollain koneella olevalla ohjelmalla esim DC (joka on nyt huono esimerki koska on muutenkin paska ohjelma)
2153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

koska hitostako tiedät mikä laillinen file on saastutettu?

Äänestä
  • Tarkistussummat on helppo laskea ;-D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


|\/| /-\ |\| |) () kirjoitti:

onko totta että esim mininovan kautta tiedostojen lataaminen on turvallisempaa kuin jollain koneella olevalla ohjelmalla esim DC (joka on nyt huono esimerki koska on muutenkin paska ohjelma)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu