Siis mulla on tällästä asiaa että mun marsulla on jokin pallo pehvassa ja se on verinen. en tiiä mikä se on. Marsun ei liiku se pitää hiljaista ääntä ja hengittää hyvin nopeasti mutta sillä kuulluu kähinää kun se hengittää. Silmät on melkein kiinni pienellä raolla auki ja aika harmaat. Tarvitsen nytten paljon apua. Yritin soittaa eläinlääkärille mutta jonoa on kaks ja puol tuntia. Enkä voi lähteä eläinlääkäriin koska asumme 30 kilsan päästä eläinlääkäristä. Siis olkaa kilttejä ja auttakaa nyt heti. Tai voi käydä todella huonosti rakkaalle pikku marsulleni.
Tarvitsen paljon apua
ettei marsuni kuole
2254
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
yritä vain päästä eläinlääkäriin koska tuo voi olla jokin kasvain ja marsu varmaan kuolee nopeasti yritä antaa sille ainakin monipuolista ruokaa ja paljon vitamiineja ja yritä päästä niin nopeasti eläinlääkärille kun on mahdollista!
Kiitos kuitenki! Mä pääsin eläinlääkäeille ja valitettavasti pikku vilini nukuttettiin! Se pallo oli jokin syöpä. Joka oli sen peräsuolessa kehittyny kokoajan isommaks, eikä muutä vaiihtoa enään ollut kuin se viimeinen!