••••• Seuraava on parempi •••••

Muistakaa, että Nightwish teki uuden levyn kappaleet ennen kuin uusi laulaja oli edes valittu. Tämän huomaa levyltä sellaisina piirteinä, että kaikki kappaleet eivät sovi Anetten äänelle.

Nyt bändi (Holopainen) tuntee Anetten sen verran hyvin, että osaa tehdä biisit paremmin tämän äänelle. Tämän saatte nähdä.

Amen.
10716
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Juuri noin. Itse olen järkeillyt samaa. Nyt ei nappaa yhtään vaikka kuinka yritän olla positiivinen.

DPP kuulostaa ihan ... en oikein tiedä mitä, no popilta.

Äänestä

muutenkin kyllähän sen kuulee miten välillä on tainnut olla hiukkasen kiire, ja väsymyskin uudella laulajalla. Minusta esim. Bye Bye Beautifulissa on Anetten soolossa semmoisia kohtia, että jotenkin kuulostaa että hän nyt on ne juuri ja juuri "pelastanut" laulajan kokemuksellaan, mutta että ehkä niitä olisi vielä petrattu ja uusittu jos olisi ollut aikaa siihen?

Mutta ihan kerta kaikkiaan ihanasti ja upeasti hän tuosta selviytyi, ja levyn musiikkihan on vaan jotain mielettömän hienoa. :)

Äänestä

Kyllä DPP:n laulaminen on tytölle ollut melkoinen rääkki ja hän teki sen melkein kylmiltään. Täällä nämä viisaat asiantuntijat arvioivat Anetten laulutaidon sellaiseksi, että sillä ei pitkälle selvittäisi edes Idolskisassa?

Heitän ilmaan haasteen; pystyykö yksikään idolsvoittaja laulamaan DPP:n lauluja läpi, edes pitkällä harjoittelulla?

Siitä olen täysin varma, että Tarja ei laula tuota pitkäsoittoa ilman sovitusta , voimalaulut onnistuu mutta rytmiikka tekee tepposen. Täysin englantia puhuva Anettellekin on sanojen jaon kanssa ihmeissään, puhumattakaan sellaisesta jolle tuottaa vaikeuksia laulaa tempossa ja kieli tuottaa vaikeuksia. Muuten nauratti tuossa keväällä Tuomaksen kommentti Anettesta: ” oli ensimmäinen solisti tässä bändissä, joka osasi sanat studioon tulessaan”.

Se on sanottavat, että hienosti on mennyt kansaan DPP väli- ja surutyönä. Mikä parasta ilman korvaamatonta Tarjaa, tästä on hyvä jatkaa.

Äänestä
  • ...äänen" Joten haasteeseesi voisi todellakin vastata "Kiteen siwan kassa" varsinkin jos taustanauhat tekevät livekeikoilla pääartistin työt. RaakaArska hämmeestä.

    Äänestä

  • AdbA klooni... kirjoitti:

    ...äänen" Joten haasteeseesi voisi todellakin vastata "Kiteen siwan kassa" varsinkin jos taustanauhat tekevät livekeikoilla pääartistin työt. RaakaArska hämmeestä.

    Kiteellä ei ole Siwaa eikä Nightwishillä "taustanauhoja".

    Äänestä

  • YrjöJurri kirjoitti:

    Kiteellä ei ole Siwaa eikä Nightwishillä "taustanauhoja".

    Kyllä Kiteellä on Siwa :D

    Äänestä

  • kiteeläinen kirjoitti:

    Kyllä Kiteellä on Siwa :D

    taustanauhoista löytyy.

    Äänestä

  • Viilausta kirjoitti:

    taustanauhoista löytyy.

    Kun ei lödy, niin ei löydy. Asian voi tarkistaa Aholan Kimmolta joka on parhaillaan Israelissa.

    Äänestä

  • YrjöJurri kirjoitti:

    Kun ei lödy, niin ei löydy. Asian voi tarkistaa Aholan Kimmolta joka on parhaillaan Israelissa.

    Siis NW:n käyttää äänitehosteissa, orkestraaliosuuksissa ja muissa taustalauluraidoissa MD:tä, mutta se mihin eräs pyrki kommentillaan, että Anetten laulu tulisi nauhalta SE ei pidä paikkaansa.

    -HH-

    Äänestä

Tämähän on ihan totta!

Ja tyytyväinen olen tähän levyyn :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Insinöörimies kirjoitti:

Muistakaa, että Nightwish teki uuden levyn kappaleet ennen kuin uusi laulaja oli edes valittu. Tämän huomaa levyltä sellaisina piirteinä, että kaikki kappaleet eivät sovi Anetten äänelle.

Nyt bändi (Holopainen) tuntee Anetten sen verran hyvin, että osaa tehdä biisit paremmin tämän äänelle. Tämän saatte nähdä.

Amen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu