venetsian kerrotaan olevan rakastavaisten kaupunki...onko se myös sitä joulukuussa, jolloin suuntaamme sinne...vai joudummeko laittamaan jalkaamme kalossit ja kulkemaan lapaset kädessä räntäsateessa. onko teillä kokemuksia talvisesta Venetsiasta?
venetsiaa häämatkalle
1
594
Vastaukset
- mimpsi
Venetsia on ihana kaupunki myös Joulukuussa, mutta ei siellä ole silloin mitenkään erityisen lämmin. Kannattaa varautua sellaiseen syksykeliin. Sataa vettä, joskus on kai luntakin tullut. Kostea ilmasto, joten se voi olla tosi kylmä.
Ja siellä on aina siis AINA turisteja, meitä ainakin ahdisti se tosi paljon.
Mutta siellä on kaunista ja ihanaa kuitenkin, ottakaa kaikki irti eksymisestä!
Jos teillä on mahdollisuus, ottakaa juna vaikkapa Gardajärvelle tai Veronaan, ei maksa paljoa, ja pääsee vähän näkemään muitakin paikkoja!
Tosiasia on vaan se, että pohjois-Italiassa on talvella viileämpää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2962636- 1981011
- 58829
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti142776- 58670
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?18571- 51555
- 40544
- 55505
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52504