Millaisia kokemuksia kaksosilla on jousimiehistä? Mieluiten kaksosnaisten kokemuksia, mutta myös kaksosmiesten kokemuksia jousarinaisista, kiitos :)
Kaksonen+Jousimies
3
2262
Vastaukset
- paljon kaksosia ja
jousimiehiä. Kaksosnainen ja jousimiesmies, raukka komennon alla, siis tossun alla mies! Kaksoset yleensä määräileviä. Jousimiehet yrittää haalia liikaa asioita ja väsyvät taakan alla ja niin perhe jää vähemmälle huomiolle!
- 6.6
olen ollut naimisissa kohta 12v eikä ole pahempia yhteen ottoja ole tullut aivan ihana rauhallinen ja kiltti kuppani. valillä rauhallisuus ja kilteys ottaa pannuun..
- en vaihtaisi pois
Hetkeä aiemmin vastailin parisuhde-palstalle minua, miestäni ja meidän suhdettamme kuvaillen:
"Olemme myös mieheni kanssa molemmat päälle kahdenkymmenen, itsepäisiä ja tuiskahtelevia mutta samalla hyvin helliä ja suojelevaisia toisiamme kohtaan. Molemmat tarvitsemme juuri toisenlaisemme ihmisen rinnalle, sillä muuten voisi elämä käydä hankalaksi. :D Tarvitsemme ja annamme tilaa toisillemme luottavaisin mielin. Vaikka välillä viikot menevät "juostessa" opiskelujeni, meidän molempien töiden, harrastusten sekä kavereiden kanssa (yhdessä tai erikseen), en enää osaisi kuvitellakaan olevani ilman häntä."
Minä olen ihminen joka ei osaa olla hetkeäkään paikallaan ilman mielekästä tekemistä, mutta mieheni taas viihtyy kotona ollessaan parhaiten sängyllä kuhertelemassa/ lenkkeilemisestä yhdessä, eikä oikein innostu jos ehdotan että käydään kiertelemässä kaupungilla tai siivotaan, tms. ;) Kyllästyn hyvin pian, mutta suhteestamme ja miehestäni en saa tarpeekseni millään!
Meillä mies elää hetkessä kun minä taas haihattelen tulevassa. Kaupassa on välillä todella turhauttavaa kun mies hankkii ruokatarvikkeet vain kuluvalle päivälle ajattelematta sitä että huomennakin on syötävä! Minä ostan mielelläni viikon ruuat kerralla. Muutenkin rahan käytön suhteen olen aika "höveli", kun taas mies on tarkka sen suhteen mihin rahansa käyttää. Osaa hänkin välillä tuhlailla -etenkin kun on kyse yhteisistä asioista ja hankinnoista (joihin minä pääsen vaikuttamaan).
Minä olen 100% tunneihminen ja teen asioita usein murehtimatta etukäteen, mies taas järkeilee ja pohdiskelee enemmän ja tekee päätöksensä mietteidensä mukaan. Olen tosin huomannut että mies on välillä "vietävissä", jos vain tarpeeksi kauan ajan takaa omaa asiaani. ;) Kompromissit eivät tuota vaikeuksia kummallekaan.
Rakastamme palavasti, mutta myös riidat voivat poltella hyvinkin paljon. Provosoimme toisemme suutuksiin saakka ja kun esim. minä huomaan että mies alkaa olla todella vihainen, alan tulla vastaan riidassa ja lepyttelemään aina siihen saakka, kunnes mies saa minut raivonpartaalle. Silloin on hän alkaa lepyttelemään kunnes taas suuttuu.. Emme ole pitkävihaisia joten riidatkin ovat käytännössä ohi yhtä pian kuin ovat alkaneetkin. Niin, ja miehellä on tapana välillä "maustaa" omia kertomuksiaan/ jättää joskus kertomatta asioita vain siksi ettei halua minun hermostuvan tyhjästä. Minä sanon suoraan mitä mielen päällä on enkä voi sietää sitä jos minulta pimitetään jotain. Haluan olla tietoinen kaikesta mitä tapahtuu, hänelle se ei ole niin tärkeää.
Vaikka arki välillä onkin yhtä hässäkkää, en vaihtaisi siitä hetkeäkään pois. Rakastan yhteistä aikaa hänen kanssaan, keskusteluja, hänen sosiaalisuuttaan ja energiaansa. Rakastan sitä että saan hänestä tasavertaisen kumppanin niin hyvässä kuin pahassakin.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 968549
- 454210
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021936Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html371478- 241450
Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,341189Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121160Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53877Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31852Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29827