Pariisin ilma maaliskussa?

Shirley

Hei, olisin menossa Pariisin ensi maaliskuussa, haikailisin sitä kevään tuntua, mutta koska matkaliput pitää käyttää tietysitä syistä johtuen maaliskuussa, niin onko siellä silloin jo kevät, vai onko ihanne aika huhti-toukokuussa?
Kiitos kovasti:)

3

985

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pariisissa

      ja koko ajan satoi ja tuuli kovasti. Olimme hotellin ylimmän kerroksen pienessä pittoreskissa huoneessa ja sade rapisi peltikattoon, onneksi ei katto vuotanut.Kengät ja vaatteet kuivattiin pienellä lämpöpatterilla.Silti oli kiva matka.

      Vuuet ei oo veljeksiä sielläkään, joten pitää olla ennustaja, jotta voisi sanoa minkälainen sää vallitsee esim maaliskuussa tai huhtikuussa. Varmaan on kuitenkin lämpöasteita eikä pakkasia.

      Siellä on kahviloiden ulkopuolella näitä kaasulammittimiä, joten sauhuttelijatkin tarkenevat istua ulkona.

    • piipi

      oli viime vuonna maaliskuussa. Ensimmäisenä päivänä oli 16 ja aurinko paistoi. Loput 3 päivää, satoi, tuuli ja oli kylmä! Huomasi, että kevät on tulossa, hieman puut vihersivät. Mutta se ei haitannut. Pariisi on niin upea kaupunki ja paljon nähtävää. Tänä vuonna (2008) olemme perheen kanssa menossa vapun aikana Pariisiin.

    • tulin juuri

      Lämpötilat 13 - 1 asteen välillä. Hyytävä viima. Väliin aurinko paistoi ja tuulen suojassa tuntui ihan lämpöiselle, väliin taas sataa tihuutti, välillä ihan myrskysí ja heitti rakeita. Kaikesta huolimatta paikoin jo vihersi, muutamat puut jo kukkivat jne. Lämmintä vaatetta kannattaa varata mukaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      55
      1196
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      90
      1167
    3. Tämän päivän puukotusuutinen

      Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.
      Seinäjoki
      17
      1040
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      17
      878
    5. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      45
      793
    6. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      112
      768
    7. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      64
      722
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      12
      707
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      38
      609
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      71
      600
    Aihe