Pariisin ilma maaliskussa?

Shirley

Hei, olisin menossa Pariisin ensi maaliskuussa, haikailisin sitä kevään tuntua, mutta koska matkaliput pitää käyttää tietysitä syistä johtuen maaliskuussa, niin onko siellä silloin jo kevät, vai onko ihanne aika huhti-toukokuussa?
Kiitos kovasti:)

3

963

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pariisissa

      ja koko ajan satoi ja tuuli kovasti. Olimme hotellin ylimmän kerroksen pienessä pittoreskissa huoneessa ja sade rapisi peltikattoon, onneksi ei katto vuotanut.Kengät ja vaatteet kuivattiin pienellä lämpöpatterilla.Silti oli kiva matka.

      Vuuet ei oo veljeksiä sielläkään, joten pitää olla ennustaja, jotta voisi sanoa minkälainen sää vallitsee esim maaliskuussa tai huhtikuussa. Varmaan on kuitenkin lämpöasteita eikä pakkasia.

      Siellä on kahviloiden ulkopuolella näitä kaasulammittimiä, joten sauhuttelijatkin tarkenevat istua ulkona.

    • piipi

      oli viime vuonna maaliskuussa. Ensimmäisenä päivänä oli 16 ja aurinko paistoi. Loput 3 päivää, satoi, tuuli ja oli kylmä! Huomasi, että kevät on tulossa, hieman puut vihersivät. Mutta se ei haitannut. Pariisi on niin upea kaupunki ja paljon nähtävää. Tänä vuonna (2008) olemme perheen kanssa menossa vapun aikana Pariisiin.

    • tulin juuri

      Lämpötilat 13 - 1 asteen välillä. Hyytävä viima. Väliin aurinko paistoi ja tuulen suojassa tuntui ihan lämpöiselle, väliin taas sataa tihuutti, välillä ihan myrskysí ja heitti rakeita. Kaikesta huolimatta paikoin jo vihersi, muutamat puut jo kukkivat jne. Lämmintä vaatetta kannattaa varata mukaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      64
      3315
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3127
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2508
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      2406
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1933
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1820
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1626
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1435
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1300
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1169
    Aihe