Peliin.Eipä varmaan moni muu "julkkis" olisi uskaltautunut lähtee ohjelmaan.Marttina varmasti tiesi tonne lähtiessään joutuvansa kovan syynin ja arvostelun kohteeksi.Tuntuu kuitenkin olevan hyvin sinut itsensä kanssa kuten ennen taloon astumistaan sanoi,et hänelle riittää,kun itse tietää itsensä ja tekemisensä läheiset tietää.Lehdistöhän se aina näitten julkkujen tekemisiä suurentelee!Musta on ihan mielenkiintoista seurata kuinka tuolla talossa sopeudutaan hänen siellä oloonsa ja kuinka Martina itse sekaan soluttautuu :)Täällähän porukat valitti,kun BB on niin tylsä ym ym ja sit kun tuli tää julkku niin taas uusi valituksen aihe.Vaikka musta tää sai just asukkaisiin uutta liikettä ja tunteita ilmaan?Joten oli täs jotain hyvääkin.Tuskin kenekään taviksen taloon meno oisi saanut puheenaiheita näin kiivaksi täälläkään?
Martina oli rohkea
ja laittoi ittensä
91421
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tuskin se tonne hyvää hyvyyttään änkes.Julkisuus on parasta huumetta.Ja raha.
haukutaan ihan huvikseen,Martina oli joo rohkea en usko kanssa oisko moni julkkis mennyt taloon itseensä pistään likoon.Säälittää kun nää pellet ei keksi järkevämpiä kirjoitettavaa,saman toisoa ja aina sit jaksavat aloittaa alusta saman virren.....
Et ei varmaan ihan kuka vaan olisi taloon mennyt .Onhan tuo tavallaan itsellekkin omalaatuinen kokemus.Voisin mennä taloon jos olisi pokaa ja rohkeutta,mutta eipä ole mulla ja toisekseen ei se kyllä aina ole siitä kiinni et olisi kuuluisuuden kipeyttä!!Tuskimpa Marttina tosta rahaa saa(niinkuin joku kirjoitti)
tota martinaa,mut voi olla et käsitys muuttuu,ainaki ny vaikuttan suht reilulta ja luontevalta.
Saas nähdä mitä tulee ku kadi saa vähä kaljaa ja alkaa keskustel martinan kans,kumpi jää toiseks..
ole mitään hävettävää.Tuuheroasakkin esitellyt jo vaikka missä ja nolannut itsensä jo muutenkin.
Eipä se paljon aivoja vaadi,että osaa keikuroida puolialasti 7 sivuilla tai ruottia miesasioitaan jonkun roskalehden sivuilla=).Saavutuksiahan tällä naikkosella on pyöreät nolla
Kesällähän Martina uhosi miten muuttaa Viroon pysyvästi työn perässä.Kuinkas siitten kävikään?Ei tainnut Virolaisia pahemin kiinnostaa tämä meidän julkkis,joten maitojunalla kotiin.
Virossa on muutenkin jo kauniita naisia. Mitä tulee Marttiinan ja Kadin yhteisiin juttutuokioihin, niin ne kyllä on mielenkiintoista kuulla.
-----------
julkkis, ikinä kuullukkaan tollasesta?
Rahaa ja elantoaan hän on tuonne mennyt ja saa varmasti talossaolo päivistään palkkaa. Siten hänen olemisensa ei täytä ohjelman alkuperäisideaa.
Martinan teolla ei ole mitään tekemistä rohkeuden kanssa, hänen leipänsä on niin tiukassa, että tekee lähes mitä vaan jos maksetaan. Jos hänellä olisi keikkoja tilattuna, ei hän olisi mitenkään voinut mennä taloon. Nyt oli ehdotettu taloon menoa muutama päivä sitten. Syyllistyisi sopimusrikkomukseen jos jättäisi tuon vuoksi keikkoja hoitamatta! Jatkossa olisi varmasti vaikeuksia uusien saannissa.