havets folk

minulla on tänlainen taulu nimikirjoituksella 9.6 1997v. 20.00mk merkki helogrammilla merkkiä ei ole irroitettu vaan se on koko arkki siinä taulun päällä, lasin alla. mikähän tämän idea.
4361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

...kyseessä jokin muistoesine tai joku on tehnyt itselleen taideteoksen. Kuulin, että vuoden 2004 Fabege-blokista oli joku tehnyt itselleen taulun. Kukin tyylillään, mutta postimerkkeilyyn se ei kuulu.

Äänestä
  • koska taulu on sama kuva kuin merkissä kai sama joka on merkinkin suunnitellut. nimikirjoituksin.ja mitä luulet tuon numero sarjan tarkoittavan joten odottelen vielä sen kirjoitusta joka todella tietää. ketä ne 1000 henkilöä jolla sama taulu on. kertoo ken oikeesti tietää,ei arveluita.

    Äänestä

  • Nimetön kirjoitti:

    koska taulu on sama kuva kuin merkissä kai sama joka on merkinkin suunnitellut. nimikirjoituksin.ja mitä luulet tuon numero sarjan tarkoittavan joten odottelen vielä sen kirjoitusta joka todella tietää. ketä ne 1000 henkilöä jolla sama taulu on. kertoo ken oikeesti tietää,ei arveluita.

    ...tarkoittaa tätä:1000 kpl koko valmistusmäärä,pienempi numero kuinka mones kappale kokonaismäärästä. Sama juttu on grafiikassa.

    Äänestä

  • ulb ulb ulb kirjoitti:

    ...tarkoittaa tätä:1000 kpl koko valmistusmäärä,pienempi numero kuinka mones kappale kokonaismäärästä. Sama juttu on grafiikassa.

    niin minäkin arveli sen olevan, eli ei ihan rihkama taulu taida olla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


969/1000 kirjoitti:

minulla on tänlainen taulu nimikirjoituksella 9.6 1997v. 20.00mk merkki helogrammilla merkkiä ei ole irroitettu vaan se on koko arkki siinä taulun päällä, lasin alla. mikähän tämän idea.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu