niin et paljon kulkis kun on 75 suutin ja ottas holkin pois niin paljon menis 07 smt
gilela smt 07 holkki
joooopaaaaaa
6407
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
tee itse mopoosi tehosuutin, sen tulee olla noin 1cm halkaisialtaan, mutta samaan nopeuten pääsisit käyttämällä dieseliä, päätä itse
Herbertti nyt et kyllä osunut aivan ytimeen. Kun otat sen holkin pois niin muistat laittaa taakse 65 rattaan, ilmanputsarista sen vaahtomuovi kuristimen pois ja suuttimeksi vaihat tasan 65. Sillä talvella ja kylmään aikaan pitää suutinta pienentää ainakin viisi kokoa.
Mun alkukäyrän kuriton 07 limited derbi menee 60-65 tasasel.en oo vaihtanu suutinta ja ilman ryyppyä menee 55-60.ryypyl 65-70.Jos poliisisetä haluu kokeilla ni ryyppy pois niin se meinaa tukehtuu ja kulkee em 55-60 :D
mäntäs palaa ku ajelet ryyppy pääl
minulla on 06 vuosimallin gilera smt minulla on holkki otettu pois ja 75 suutin niin kulkee n.75 ratastuksiin en ole koskenut ollenkaan.
Eli mulla on toi Gilera smt -07 niin mikä olis sopiva suutin että se menisi sen 55km/h, mopo on täysin vakio.