Maanantai illan miesten sählyporukka ei viitsi kävellä muutamaa kymmentä metriä liikuntasalin ovelle vaan jättävät autot niin, että edellisen liikuntaporukan autot jää pussiin.Hyvä esimerkki oli Eskelisen maatilan auto Heinämäestä eikä kukaan tullut siirtämään autoa vaikka sanoin asiasta.Sain auton pois varoen, ettei kolahda takana seisovaan heidän autoonsa eikä oma autoni satu tolppiin, mutta tolpassa ollut roskis ryykkäsi autoni reunaan aiheuttaen lommon.
kuuslahden koulun parkista
pussissa
4508
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Se on tuo urheiluväki niin urheilullista. Samahan se on kun mantulla on pesisottelu, niin joka hemmon on pitänyt saada autonsa siihen portin pieleen. Niillä rommeloilla sitten on tukittu Kasurilantie ja kevyt liikenne saanut kulkea missä kulkee, keskellä tietä linja-autojen yms. seassa tai ojan pohjalla. No, nyt on siinäkin kevyen liikenteen väylä korotettu, mutta eiköhän se urheilukansa jollain opilla tien tukenne jatkossakin kuitenkin, ettei vaan tarvitse urheilla ja kävellä yli 50 metriä tapahtumapaikalle..
Se ei olekaan tämän sählyporukan syytä vaan kunnan koulutoimikunnan kokous on ollut silloin ja erään siviilin auto se oli mutta saman perheen koska rekisterinumero on ylhäällä.vanhempi nainen kyseessä.
Jos ette osaa ajaa ahtaalla parkkipaikalla niin tulkaaa sitten jalan.
No huh, röyhkeitä wannabe golfareita.