musta viiva?

mulla on 2 mustaa viivaa nenän varressa ja yks silmän alla ja oon kuullu et ne johtuu allergian aiheuttamasta hankaamisesta ja lähtis pois allergialääkkeillä, mutta mulla ei ne oo auttanu. viivat on ollu jo pari kk. onko jollai ollu tai tietääkö mitä ja mistä ne on tai miten ne saa pois?
2516
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

pestä naamaas? :D

Äänestä

Kannattaa mennä lääkäriin. En tiedä mustista viivoista muuta kuin että ne ei välttämättä ole leikin asia. Lääkärillä saat ainakin varmuuden siitä, että kaikki on hyvin ja jos ei ole hyvin, niin saat hoitoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyvä.. kirjoitti:

mulla on 2 mustaa viivaa nenän varressa ja yks silmän alla ja oon kuullu et ne johtuu allergian aiheuttamasta hankaamisesta ja lähtis pois allergialääkkeillä, mutta mulla ei ne oo auttanu. viivat on ollu jo pari kk. onko jollai ollu tai tietääkö mitä ja mistä ne on tai miten ne saa pois?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu