Millä saitte supistuksiin vauhtia? Tuntuu,ettei nämä tihene tai tule lainkaan kipeämmiksi. Oikeen ärsyttää jo... Supistusväli 7-11min viimeiset neljä ja puoli tuntia,eikä ole vielä riittävän kipeitä.
Vastailkaahan,kun heräätte!:)
t:rv38 1
Vastailkaahan,kun heräätte!:)
t:rv38 1
Vastaukset 3
Vanhimmat
Voi mulla ihan kohta sama edessä, hirrrvittää oikein! On sulla kyllä hyvä kipukynnys, hittolainen sentään, ite supparista ku supparista makasin lattian raossa:D Minä kai olin jo synnärillä tollasilla suppariväleillä, osais vaan ite koittaa että paljonko on auki....muistaakseni jos 3cm auki niin menoks.
Koita vaikka kyykätä ylös alas en oikein ole hyvä keksimään, mutta kohta hän sieltä tulee, voi pikkupalleroa, kohta näkee päivänvalon:))
Onnea jo näin etukäteen äidille:)))
Siellä taidetaan jo olla synnärillä mut kerrompa oman kokemuksen. Eli itselläni supistukset alkovat la-su välisenä yönä, sunnuntaina 10 aikoihin aamulla ne tuli jo 10min välein. Kotona jaksoin ilta yhdeksään, synnärille mennessä kohdunsuu oli avautunut vasta 3cm vaikkakin supistukset oli jo kovia ja tuli 7min välein. Vauva syntyi maanantai aamuna kymmenen maissa. Itse kävin kotona kävelyllä ja touhusin koti hommia niin pitkään kun pystyin. Eli muuta en osaa sanoa kuin liiku, kyllä ne supparit siitä vahvistuu =)
...supistuksetkin. En usko, että raskaana oleva voi siihen touhuamisellaan vaikuttaa.
Kärsivällisyyttä, kyllä se sieltä tuloo kun on sen aika :)