Ei siellä tainnut ketään superjulkkiksia olla? Paitsi ne pussycatdollsit.Eikä edes Kimi ehtinyt paikalle.
Onko kellään mitään juoruja tiedossa noista bileistä? Onko klubi kalliin jäsenyyden arvoinen?
Jennin klubin
22
11203
Vastaukset
- Miss Piggy
ollut ketään superjulkkuja siellä, paitsi nämä dollsit. Samat naamat näytti olevan mitä Sedun paikoissa kuten Karita Tuomola, Suvi Tiilikainen, Jasper Pääkkönen, Heikki Paasonen ja Marco B.
- ihmeen "superjulkkuja...
nämä dollsit ovat olevinaan? Olenkohan edes kuullut aiemmin...
- xzc
taidat elää aika tynnyrissä etten sanoisi. Käy välillä ulkona.
- PCDsta
xzc kirjoitti:
taidat elää aika tynnyrissä etten sanoisi. Käy välillä ulkona.
on ihq! Ahh... muy sexy mama!
-Super-Duper MAN
- julkimoita
Suvi ent. Miinalainen, Karita Tuomola yms.
Naurettavaa, ei edes yhtään kuvaa siellä olleista tosi julkkiksista.Tyhjänpäiväistä rahojen levittelyä ja julkisointia. - Iloinen mursu
Ainakin Susanna Penttilä (vaatekauppias) oli paikalla.
Tämän päivän Iltalehti kirjoittaa (http://www.iltalehti.fi/viihde/200710096692321_vi.shtml) että "näyttelijä Bruce Willisin kanssa hän on seissyt samassa vessajonossa Saint Tropezin Club 55:ssä".
Niin se menee isossa maailmassa.
Vipklubeissa on ilmeisesti muutenkin aika spesiaali ilmapiiri:
"Susanna viihtyy vip-klubeilla, koska niissä saa oman pöydän ja pöytään oman pullon haluamaansa juomaa".
Mitä tähän voi enää sanoa.- Jannu savosta
Samat naamat siellä näköjään oli kuin bileissä tähänkin asti. Suomessa on TODELLA pienet piirit, kuten kuvista näkyy. Ja Jennin klubi, sallikaa mun nauraa. Ei löydy kuulemma häntä edes firman hallituksesta. Kansikuvatyttö, sanoisin.
- on siis
- Itse en ole koskaan, joutunut maksamaan sisäänpääsystä, näyttävä Susanna kertoo.
Liekkö sitten siipeilijä! - n1m1m3rkki
Valitettavasti.
Siis valitettavasti - eikä sarkastiseen sävyyn sanottuna - ei taida bläkki menestyä.
Suomi on aivan liian ryhänen sellaiselle klubille. Vastaava klubia oltiin perustamassa Kalastajatorpalle jo vuonna 1999, erona se, että ökyt olisivat päässeet klubille kesällä omilla jahdeillaan... kustannus- ja kannattavuuslaskelmien jälkeen tästä luovuttiin.
Vuosi 1999 oli sentään hullua IT-tekno ja pörssihuumaa ja asiakkaita olisi riittänyt.
... ja sitäpaitsi onhan meillä jo Pörssiklubi.
- THM
Eikös Jenni ole firman osakas?? Ja ystävänsähän sitä jokainen bileisiin pyytää ku sellaset järjestää, haloo! Vois ite yrittää astua tuossa iässä samoihin saappaisiin, itse kyllä nostan hattua Jennille, minusta ei tuohon olis, julkisuusrumbaan ja muuhun.
- xxxxx
on Jennin ammatti ja jotain on tehtävä ettei ole vain formulavaimo.
- Valit-Ann
Se on nyt sillä viisiin että rouva Räikkönen-Dahlman on perustanut formaatin joka tuskin menestyy Suomessa. Tukholmassa on riittävästi elitistejä jotta muutama yksityisklubi voi kannattaa.
Mutta me suomalaiset emme ole sellaisia. Me emme halua mennä istuskelemaan melkein keskenämme autioihin hienostoklubeihin, jossa maksetaan juomista naurettavia summia nähdäksemme julkkuja.
Klubin täytyisi olla todella kuuman trendikäs, mutta epäilenpä että kyseisin voimin sellaista saataisin aikaan, kaikella kunnioituksella...
Kas kun meillä ei ole kuninkaallisia eikä meillä oikein ole kunnon julkkuja. Suomessa todellinen julkisuuskulttuuri on sellaista, että jaha, Pelle Miljoona tuli taas sadannen kerran kadulla vastaan, samapa tuo. Julkkikset eivät oikeasti ole julkkiksia vaan tuttuja hahmoja jotka saavat olla rauhassa.
Me haluamme riekkua ja iloita rempseässä pubikulttuurissa.
Voi siellä jonkin aikaa pörrätä jotkut turhat julkkikset joista kukaan ei muista mitään huomenna, ja muutamat, joiden itseluottamus tarvitsee vähän pönkitystä. Haukotus. Tylsää.
Kyllä me kaikki muistamme miten Planet Hollywoodinkin kävi. Ei ihan sama juttu mutta lopputulos tulee olemaan sama.- mieltä*
Valitettavasti. En edes usko että Tukholma on riittävän iso. Aivan läheltä Pietari voisi olla ja siitä isommat metropolit. Lisäksi muutamat maailman hedonismille pyhitetyistä bailukeitaista tyyliin LasVegas, Ibiza, Miami SOBE ym. ovat paikkoja joissa tällainen toimii.
-Antaumuksellinen Bailupeppu jo 25v.
PS. Onnea tietty Jennin yritykselle! - julkkisklubi
vaan se on klubi rikkaille ja menestyville liikemaailman ihmisille. Harva niistä on julkimoita.
Nää julkkikset on nyt nousseet bläkistä puhuttaessa pintaan, koska sinne haluttiin avajaisiin julkkiksia, jotta saisivat enemmän juttuja lehtiin ja siten ilmaista markkinointia klubilleen.
Eikä sinne pääsekään ikinä kukaan tavis ketään bongaamaan (jos edes bongattavia olisi, koska siellä tulevat käymään ökyrikkaat charter-lentojensa ja kokoustensa välissä, ei ketkään karitatuomolat), koska pitäisi ostaa klubikortti, jonka hinta on keskivertotallaajan kuukausipalkka tai kaksi. - Valit-Ann
julkkisklubi kirjoitti:
vaan se on klubi rikkaille ja menestyville liikemaailman ihmisille. Harva niistä on julkimoita.
Nää julkkikset on nyt nousseet bläkistä puhuttaessa pintaan, koska sinne haluttiin avajaisiin julkkiksia, jotta saisivat enemmän juttuja lehtiin ja siten ilmaista markkinointia klubilleen.
Eikä sinne pääsekään ikinä kukaan tavis ketään bongaamaan (jos edes bongattavia olisi, koska siellä tulevat käymään ökyrikkaat charter-lentojensa ja kokoustensa välissä, ei ketkään karitatuomolat), koska pitäisi ostaa klubikortti, jonka hinta on keskivertotallaajan kuukausipalkka tai kaksi.Ja tällaisia asiakkaitako Stadissa riittää? Muahahaaa! On kyllä ollut varsinaiset älykääpiöt asialla kun tätä puljua on duunattu.
- Ei köyhä
julkkisklubi kirjoitti:
vaan se on klubi rikkaille ja menestyville liikemaailman ihmisille. Harva niistä on julkimoita.
Nää julkkikset on nyt nousseet bläkistä puhuttaessa pintaan, koska sinne haluttiin avajaisiin julkkiksia, jotta saisivat enemmän juttuja lehtiin ja siten ilmaista markkinointia klubilleen.
Eikä sinne pääsekään ikinä kukaan tavis ketään bongaamaan (jos edes bongattavia olisi, koska siellä tulevat käymään ökyrikkaat charter-lentojensa ja kokoustensa välissä, ei ketkään karitatuomolat), koska pitäisi ostaa klubikortti, jonka hinta on keskivertotallaajan kuukausipalkka tai kaksi.Klubikortin hintahan on ihan naurettava. Jos haluaisi kunnon elitistiklubin, niin hinta pitäisi olla vaikka 150000,- € / vuosi.
Vähän niinkuin bensankin hinta pitäisi korottaa johonkin 50,- €/l. Ei tulisi teilläkään kuin kavereita vastaan.
Menkääpä nyt nostamaan ne parikymppisenne ja lähiöräkälään ryystämään se 10:n tuoppia. - riittää
Valit-Ann kirjoitti:
Ja tällaisia asiakkaitako Stadissa riittää? Muahahaaa! On kyllä ollut varsinaiset älykääpiöt asialla kun tätä puljua on duunattu.
jossain lehdessä Bläkin yksi omistajista (ei Jenni) sanoi, että tavoitteena on saada 200 klubijäsentä vuosittain. Eihän se ole määrä eikä mikään. Ei toi parin tonnin (? oliko se jotain sen suuntaista) maksu ole mikään paha, jos on oikeasti rikas.
Sitäpaitsi, jos on varaa maksaa klubikortista, on varaa maksaa taksit kauempaakin kuin Helsingistä. Että ei niiden asiakkaiden tartte Hngin sisältä löytyä. Sitä paitsi, ovat varmasti markkinoineet jäsenyyksiä myös fimoille; niiden Suomessa työskenteleville ulkkiksille, joiden komennus voi kestää vuodesta muutamaan vuoteen. Tollaset summat työntekijöiden etuihin ei jollekin Nokialle ole yhtään mitään.
Eikä tollasta paikkaa muutenkaan pistetä pystyyn ihan tosta vaan, ilman markkinoiden kartoitusta. Eivät ole harrastelijoita, eivät, van tietävät ihan tasan tarkkaan mitä tekevät. Ja ihan turha vastata ironisesti, että Jennikö sen markkinatutkimuksen on tehnyt. Ei tietenkään ole, mutta muiden omistajien bisnes-vaistoista kertoo sekin, että mimmi on otettu rahoittamaan ja vetämään median huomiota. - heebo123
kyllä se vaan niin on että useimmiten kun joku julkku tulee vastaa niin saatetaan moikata, pyytää nimmaria ja vaihtaa jokunen sana ja sitten jatketaan matkaa kokemusta rikkaampana. Tuo yltiöpäinen henkilöpalvonta on ulkomaailman juttuja, muutamaa BB:tä kuolaavaa idioottia lukuunottamatta.
- olisi kai edes puleerannut ...
Jos haluaa näyttää olevansa oikein rikas "creme de la creme" voisi aloittaa hoitamalla itsensä sen näköiseksi, että olisi uskottava.
Jennin repalaiset kynnet, joita ei oltu varmaan viikkoon lakattu, kertovat paljon. Välinpitämättömyyttä, täällä "napapiirillä".- hurry up
Ekana iltana tulee hosuttua hommassa ku hommassa.
- heebo123
Jennihän on tuossa pelkästään keula koriste. Hirveesti sitä yritettiin myydä huhuilla että porukkaa olis Schumista Bekamin riukusääreen mutta turha oli yritys. Enkä oikeesti usko että joku varakkaampi henkilö haluaisi katsella samoja naamoja koko vuoden ja sillointällöin jotain nousukasta.
MIKÄ FLOPPI.Toivottavasti vasemmistoradikaalit hoitaa seinäkoristelun.
Ketjusta on poistettu 19 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi kuoli kolarissa Outokummussa
-toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei1246043Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa
Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.1565613Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon
Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka554405Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden1023912Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j153879Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle383701Perussuomalaisiin minä luotan
Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.673444Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja243054- 2302817
Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut
Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan12403