Bändiä lähellä olevien lähteiden mukaan pojat eivät ole Anetteen tyytyväisiä, vaan aiemmin haudatut neuvottelut Dolores O'Riordanin kanssa (Doloresille ei sopinut aiemmin) on avattu uudestaan.
Kiertueen jälkeen on siis todennäköistä taas uuteen laulajaan totuttelu. Mutta toisaaltahan Nightwishissä on etenkin Tarja-episodin jälkeen laulaja vain instrumentti muiden joukossa.
Dolores voisikin tuoda hiukan munaa Nightwishin biiseihin. Jään ainakin itse jännityksellä odottelemaan...
Kiertueen jälkeen on siis todennäköistä taas uuteen laulajaan totuttelu. Mutta toisaaltahan Nightwishissä on etenkin Tarja-episodin jälkeen laulaja vain instrumentti muiden joukossa.
Dolores voisikin tuoda hiukan munaa Nightwishin biiseihin. Jään ainakin itse jännityksellä odottelemaan...
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tota ei usko erkkikään. Sitäpaitsi, Dolores O'riordan on sen luokan määkijä, ettei se sopisi Nightwishiin senkään vertaa, mitä Anette.
No huhhuh! Johan on kaverilla tietolähteet.. =)
Jos haluaa pilata bändin totaalisesti (ja puhun mistä bändistä tahansa) niin se onnistuu helpomminkin.. =)
-HH-
Jos halutaan vahvaääninen nainen silloin ei puhuta alakuloisesta Doloreksesta. The Cranberrieksessä hän lauloi voimakkaita tulkintoja, mutta ääni oli todella raastava. Tulkitsija Dolores on siitä ei pääse mihinkään, mutta ainakin entisen parusteella laulajana ei mikään Anetteen verrattava enkeli Tarjasta puhumattakaan.
ja siatkinhan ovat jo lentäneet.
Oikein sievästi kirjoitit, hyvin uskottavaa. Mutta koska itse olen patologinen valehtelija, luin riviesi välit sujuvasti.
Ja nyt toivot että sanomasti vyöryää, ehkä jopa uutisiin saakka?
Ei ois pahakaan jos on totta. Dolores on hieno ja hyvä artisti. Vähän toista kuin "diiva" tai "dancing queen".
NW:n keikkakuulumisien mukaan ei nykyinen kokoonpano oikein toimi ja jätkät alkavat hermostua Abba-Anetteen...
on saatva tarja takas keinolla millä hyvänsä kun levyt eikä keikat mee kaupaks
Hevosmiesten tietotoimistosta hyvää iltaaa! Sittenkin Hanna Pakarinen, eikun Agnes.
Oi aikoja, oi tapoja.
Laitetaan Antti Tuisku, niin olisi bändi kuin NKOTB:in ja Toton risteytys... :D
..naisellista saundia lauluun haetaan niin valinta on ilmanmuuta ARI "konahtelija"KOIVUNEN!