Kajaanilaiset....

...Kateellista kansaa!!!
7635
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

näin on ja jos ei ole omaa elämää niin toisen elämä kiinnostaa tosi paljon....ei muuta kuin paskaa puhumaan antaa palaa....;)

Äänestä

jota ei pidä asiaa tuntemattomien tulla ilman perusteita kainuulaisille esittelemään.

Kainuun kansalla on kivinen historia ja se ei ole tottunut koskaan vaatimaan liikoja.

Kainuun kansa on hijlainen kansa joka ei juurikaan
vastaan pullikoi. Mutta kun pullikoi niin silloin siihen on varmasti jokin syy.

Äänestä
  • Eihän sinne Vuolijoelle saa mistään lääkäriäkään ja pitäisi vielä hoitohenkilöstöäkin saada. Herranen aika, nyt lopettakaa se mesuaminen, tuosta on vain haittaa.

    Äänestä

  • Suurin osa kainuulaisista on kateellisia ja itsekeskeisiä sekä itseään täynnä olevia ihmisiä. Kunnioitan suuresti niitä kainuulaisia jotka vielä ovat vilpittömiä ja puollustavat pientä ihmistä ja pienen ihmisen asioita. Loput voivatkin haistaa pitkän paskan.

    Äänestä

  • Katsoppas huvikseen peiliin ja näetkö sieltä kivisen tien kulkeneen ihmisen. Jos sellainen näkyy niin kannattaa avata pullon korkkia hieman harvemmin. Nykyään ei jahdata karhuja keihään kanssa, rakenneta torppia käsin tai raivata soita kuokalla.

    Kainuulaisuudesta "kovuudesta" ei ole jäljellä mitään muuta kuin kateus ja viha.

    Äänestä

ni ajattelit sen sit tänne tulla kerto..

Äänestä

myös tämän topicin aloittaja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


...on... kirjoitti:

...Kateellista kansaa!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu