Borderterrierin kaulanympärys

Kiinnostaisi tietää mikä on borderterrierin kaulanympärys keskimäärin ?
3471
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Meillä tuli aikuisten koirien keskiarvoksi 30,334. Mittaustulos vaihtelee kuitenkin riippuen koiran turkin määrästä. Meillä kaikkilla bordereilla on nyt melkoisesti karvaa. Lisäksi ne ovat muutenkin melko isoja ja lihaksikkaita.

Äänestä
  • kiitos tiedosta, pentu tulossa ja innostuksen takia haluamme hankkia jotain etukäteen.

    Äänestä

Omakin mielenkiinto heräsi! Borderipoikani 7 vuotta, aikamoinen muskelimasa sekin mutta kuitenkin muotovalio eli pitäisi kait jollain tavalla edustaa rotutyyppiä... Karva melko lyhyt, rullattu viimeksi 3 viikkoa sitten: kaulanympärys 34 cm. Eli edellisen viestin mukaan keskitasoa ollaan ;-).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ansku1985 kirjoitti:

Kiinnostaisi tietää mikä on borderterrierin kaulanympärys keskimäärin ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu