Näin susta unta jälleen ja vieläpä parina yönä..
Toisessa saatiin jopa keskustelua aikaiseksi ja toisessa pelasit futista ;)
Toisessa saatiin jopa keskustelua aikaiseksi ja toisessa pelasit futista ;)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
...tosin en usko, että etsisit minua täältä...et uskoisi sinäkään, että minä etsin sinua täältä...uskoni on hatara, että sinä olisi kaipaamani...T***?
Kylläpä on tutun näköistä :)
Mut silti epätodennäköistä,että osuisi minuun.
Korjaa jos olen väärässä.
-T-
Toivottavasti osuu ja uppoaa. :) Alku on ainakin lupaava...vai että -T-
Täällä kaikkeen pitää tosin suhtautua varauksella, mutta jos nimesi alkaa T:llä niin ollaan jo tavallaan pitkällä. Mikä näytti tutulta? Minulle ainakin T ja neljä tähteä.
...Tiia, niin aina vaan paranee...
Joo alkaa T ja on neljä tähteä.
Mut minun kiinnostokseni on nainen ja KAUNIS!! ;)
Hänen nimensä alkaa M ja on viisi tähtinen.
Minäkin näen hänestä unia :))
Saamarin kova ikävä on häntä,siksi taidan hänestä illemmalla runon kirjoittaa
Taas yksin istun tässä.
Urheilukenttä autio on.
Metrokin mennyt on.
Vettä taivaalta tihkuu.
Puun alla sadetta pitelen.
Sinut kauempana näen.
Sinun näkemisesi saa minut uudestaa,
ja uudestaan sinuun rakastumaan.
Olet raikas kuin,
sateenkaari sateen jälkeen.
Punkkua pullosta hörppäilen.
Sinäkin huomaat minut.
Minua lähestyt.Ai,kun se tuntuu minusta,
siltä,kun olisin poika kokematon.
Tärisen,silti sinua halaan ja muistan päivän sen.
Päivä,jonka kerran kanssasi vietin.
Se päivä oli,onnelisin mitä,koskaan kokenut olen.
Sen uudestaan kokea tahdon.
Ilman sitä elämäni ei koskaan,voi palata ennalleen.
Niin no.Elämässä on pettymyksiäkin.
Sen kanssa elämään joudun.
Ehkä joskus paratiisissa,sinut kohtaan.
Ja sinua rakastaa saan.
-T-
Missä sinun paratiisisi on?
kun rustaa vain runoja eikä vastaa mun viesteihin.
Maan päälliseen paratiisiin uskon.
-T-
Runosi pisti ajattelemaan. Maan päälliseen paratiisiin..hmm :)
tuo salaperäinen nelitähtinen T sama Taru, joka kirppareilla kävi loppuvuonna vähän joka pitäjässä.
Tänävuonna sitten asianosaisille selvisikin että nelitähtinen onkin nykyään viisitähtinen. :)
Ootko se T, joka on kaipaillut jo vuosia äMmäänsä :D
olet se jota itsekin aina ajattelen näillä palstoilla käydessäni. Minä en ole nähnyt sinusta unta hetkeen, tai ainakaan en ole muistanut niitä herätessäni. Silti sinua ajattelen ja välillä mietin oletko sinä sittenkin se oikea minulle.
Pelaanko futista oikeassakin elämässä? Tiedätkö? Keskustelleet me olemme kyllä paljonkin ja toivottavasti vielä jatkossakin.
edellinen M****. Joten sanonkin nyt olevani M**** K.
samaa kuin siinä jota minä kaipaan. Yritän unohtaa ja silti etsin viestiäsi. En ole ap.
minulla. Päätin jo unohtaa ja uskoinkin ihan todella siihen ja tunsin iloa uudesta vapaudestani. Sitten kuitenkin aina näille palstoille eksyin, aluksi vain lukemaan ja sivusta seurailemaan ja nyt jo sitten kirjoittelenkin. Onko se "unohdus" sitten itsepetosta, en tiedä. Ehkä se on niin, etten itsekään oikein tällä hetkellä tiedä mitä tunnen ja haluan, mutta kai se kertoo omaa karua kieltään, että "sinulle" täällä yhä kirjoitan.
Haluaisin, että oikeasti ajattelisit, että olen se oikea sinulle ja sinä minulle...muutenhan tässä "jutussa" ei olisi mitään järkeä jos ei olisi tarkoitettu tapahtuvan...ainakin itse ajattelen omien tunteiden takia näin.
Sen ainoan kerran, kun ihastun, niin miksi kaiken pitää olla niin vaikeaa kaikinpuolin alusta saakka.
Jalkapallon pelaamisesta en kyllä ole hänen kanssaan puhunut, mutta ehkä sinä "jotain" harrastat, jotta pysyt kunnossa...en paljastele enempää, koska et itse USKALLA paljastaa tai muutenkaan. ;)
tämäkin kuulostaa "jotenkin" tutulta. Vaikka en kyllä usko että minä olisin ainoa johon elämässäsi olet ihastunut. Et sinäkään ole ainoa johon minä.
Ehkä me kuitenkin olemme tarkoitettuja toisillemme. Siinä tapauksessa jotain varmasti vielä tapahtuu..
että olisit elämäni aikana ainoa...siinä tilanteessa ja nyt on tilanne taas erilainen...koskaanhan et mitään minulta kysynyt eräistä asioista.
TARKOITIN sitä, että en ihastu helposti vaan kun ihastun niin ihastun kunnolla ja tämä kyseinen mies ja tunteet häneen ei ole ollut ohmimenevä päähänpisto.
Ja sille oikealle M:lle tiedoksi...tällä menolla en usko, että aiot koskaan tehdä mitään!
..juu oon mä futistakin pelannut, mutta siitä on jo aikaa, ja koripalloa (tästä vielä sellaista sixplayer versiotakin)! Nyt oon kahden muun pallopelin koukussa. Jalkapallo on muisto vain. Nyyh!
tähän kyseiseen mikkon ollut ihastunut?
mikset itse tee jotain, vai onko hänen tehtävä aloite tai muuten se siitä?
tehnyt jotain?
Aikaa en paljasta, ei vuosia kuitenkaan, kuitenkin silti liian pitkään.
Sanoinko miehen nimeä kokonaan...en tietääkseni enkä sitä paljastakaan.
Kyllä tämä ajan ja ajan ja pitkän ajan kanssa varmaankin ohi menee tämä tunne häneen...
Tässä tilanteessani ei muuta nyt voi toivoa.
Täältä puolelta on turha odottaa enää mitään aloitetta!
Yli kolme vuotta ja ihastus on saanut syvempiä merkityksiä - ei se ole enää pelkkää ihastusta ;)
Voi pikku Eva Wahlroosini. Ujouteni estää minua, rohkeuden kerääminen soittamiseen kestää niin kauan, että kohtalosi on nyrkkeillä iso tovi haamuvastustajan kanssa. Ole sinä nyt rohkea. Joka tapauksessa, Nalle-setä menee nyt ostamaan yhden puolalaisen pankkiketjun. Voin ostaa vaatevarustukseesi matsaavat nyrkkeilyhanskat. Olisiko ne pinkit?
Taidat nyt pilailla ja leikkiä vai olitko se aiempi mies, jolle vastasin?
Joo, ihan nyrkkeilyä en ole harrastanut, mutta...ehkä sekoitat minut johonkin toiseen?
Kuitenkin olen aina haaveillut nyrkkeilysäkistä ja etenkin potkunyrkkeily olisi ihan mukavaa etenkin tässä olotilassa.
Joo, kyllä minä pinkistä tykkään, mites sinä, tykkäätkö ite...saattas sopia sulle. ;)
Ja odota sinä rauhassa seuraavaan elämään, jos sulla ei ole halua ottaa yhteyttä niin sitten ei, mitä sitä enää miettimään.
että en kestä yhtään v:lua."Kiitos" päiväni pelastamisesta. :)
Halusitko oikeasti antaa vihjeen tällä kirjoituksella?
Jos mua tarkoitat niin aika pikkunen oonkin ja nyrkkeilyvihje avautu mulle, samoin kuin pinkit hanskat ;)
Jos rohkeuden kerääminen vie niin kauan ujoutesi vuoksi niin etpä ole ainoa - samaa on havaittavissa täällä ;)
Tää ap. viesti meni sit Mikolle, et kaikki Markot voi ainakin unohtaa..
Joo, ja tiedän kyllä erään M.K:n olemassaolon :)
jos unia näkee henkilöistä joita ei ole oikeasti tavannut tai tiedä edes harrastuksia. Näitä lukiessa herääkin ajatus noista skypeä edeltäneistä irk-kameroista, joita molemmat tyttärenikin käyttivät. Miten paljon niitä onkaan saatettu käyttää ns. tirkistelyyn kun ulkonäköäkin näissä nuorille suunnatuissa viesteissä kuvaillaan hyvinkin yksityiskohtaisesti.
Anteeksi, että nostan näitä vanhoja ketjuja, mutta olen täällä arkistossa tekemässä tutkimustyötä ja samalla ihmettelen näitä. :/