Vastauksia kaivtaan!

"Jotkut isät kannustavat naistaan imettämään osaksi siksi ettei heidän itse tarvitsisi nousta yöllä laittamaan pulloa vauvan suuhun."

Pitääkö paikkansa?
3402
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Voihan isillä olla taustalla ko. ajatus, mutta imetyksen/imettämättä jättämisen ydinkysymys se ei saisi olla. Itse asiassa sillä ei saisi olla mitään merkitystä, kun tehdään valintoja imetyksen suhteen.

Äänestä

sitä kuitenkin motivoida ihan sen vauvan vastustuskyvyn kehittymisen vuoksi jatkamaan mahdollisimman pitkään.Eli ainakaan minun kohdallani ei todellakaan tarkoita heräämisen välttelyä.

Äänestä

Itse olen ainakin yrittänyt olla asenteella että; jos vaimo haluaa/pystyy imettämään niin en pistä vastaan..
En myöskään ole valittanut jos imetys ei onnaa ja olen itsekin herännyt syöttämään pullosta yöllä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mä vaan kirjoitti:

"Jotkut isät kannustavat naistaan imettämään osaksi siksi ettei heidän itse tarvitsisi nousta yöllä laittamaan pulloa vauvan suuhun."

Pitääkö paikkansa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu