Toivottavasti Timo on äänestyksessä,että voin antaa paljon ääniä huorittelijalle
Huorittelija ulos
gloriaana
171786
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Mutta totta toinen puoli. Kyseinen sana voinee viitata myös siihen, kuinka myy oman yksityisyytensä julkisuudelle.
Ja jokaisellahan on oma mielipiteensä, vain mielipiteen kohteelle se on ongelma, niinhän tämä eräs ajatusten tonava on lausunut.
Asiat pitää sanoo niitten oikeilla nimillä. Ja niinhän timo teki kun huoritteli.
Taitaa olla uus bb voittaja tuo timppa!
Martinahan itse sanoi että pitää sanoa mitä ajattelee ja olla oma itsensä.Ei se ole Timon ongelma jos Martina ei tykkää että sitä sanotaan huoraksi se on Martinan ongelma.Totahan se se eukko jankutti paljussa kun haukkui Timoa.Saako Martina muka nimetällä ja haukkua muita mutta hänestä ei saa sanoa pahaa sanaakaan.Sitä saa mitä tilaa.
Sitä saa mitä tilaa. Toi Martin on haukkunut kaikki talossa olleet. Hyvä kun joku sai sanottua sille mikä se on. pahus kun en vaan nähnyt vaikka kuinka yritän pitää 24/7 päällä. Tollanen vosu pihalle talosta ei tota sen typerää käytlöstä kukaan kauaa jaksa. Äseken tuli se ku ne makas siellä arkussa ja kertoivat suhteesta tupakkaan. Se Martin on huono sanomaan kenellekkään tupakasta mitään. Kyseli siinä Suvin juhlasavuttelusta joka on loppunut jo ajat sitten. Martin itse polttaa heti kun saa sidukka pötin nenän alle. Huonoa mainosta syäpäjärjestölle. Martin ei ole uskottava ihminen asiaa eteenpäin viemään. Piia on pop muija!!!
Henkilö joka kutsuu jotakuta julkisesti huoraksi voi saada syytteen kunnialoukkauksesta.
Eikös sitä Kadiakin haukuttu? Ni, mitä erikoista tässä nyt sitten on?? Eikös tuo sitä kerjänny, koko ajan muita haukkumalla!!!
Syyte vain, jos asianomistaja tekee rikosilmoituksen. Martinan vähän paha tehdä, kun sopineet asian.
Miksi ihmeessä???
Ämmä sai mitä halus!!! Toivottavasti haukkuvat vielä lisää sitä! Eikö ole Martina itse sanonut, että pitää sanoa mitä ajattelee?
Itse on taloon mennyt pilaamaan menon haukkumalla porukkaa lyttyyn, sitä saa mitä tilaa!
Muka muita parempi, HAH, miten muka? Ai kun on turhista turhin julkkis?
ULOS TALOSTA PILAAMASTA KOKO BB!
kateellinen!
Timppa antoi Martinalla sitä mitä tämä tilasi eli suorapuheisuutta.
Vaikka mimmi pitää itseään ilmeisen nerona niin muut saavat ajatella hänestä juuri niin kuin lehdet hänen käyttäytymisestään kertoo.
Sääliksi käy sitä naista joka hänen uhrikseen joutui.
Toivottavasti saa edes kunnon korvaukset.
Timolle tsemppiä.
Aitolehdellä ei vaan ole huumoria.
Ja Martinahan vittuili moneen kertaan, joten oli ihan oikein sille.
Olisi täynnä uskovaisia,jotka lukisivat raamattua ja veisaisivat virsiä!lopeta jo!Missä perunakuopassa olet kasvanut
Minun nuoruudessani tuollaisista salarakkaista käytettiin juuri tuota kyseistä substantiivia. Miksi käyttää eufemismia, kun siihen on jo olemassa näpäkkä suomalainen sana?
Niinkuin herännäisjohtaja Paavo Ruotsalainen jo aikoinaan totesi: "Synti on sanottava synniksi, mutta ei lyöden eikä huutaen, vaan pala kädessä pikottaen".
Mun unessa huora ja prinsessa heitettiin käsi kädessä ulos
Martina heti ulos. Haukkui moneen kartaan Timoa, mutta ei
itse kestä haukkumista. Itsekäs ja kaksinaamainen Martina ULOS!
On muuten ärsyttävä ämmä!Mietin,että tuollainen pitää luentoja tupakan vaaroista!Olisi pakko muuten päästä röökille ja nopeasti!Hyvä timo!vaikka et olekkaan suosikkini,niin ansaitset ainakin lisäaikaa!