"Uskon kaikkivaltiaaseen Jumalaan, ja siihen, että kaikki, niin muslimit, kristityt kuin muiden uskontojen edustajatkin rukoilevat samaa Jumalaa. Näin minä uskon", presidentti Bush totesi Al Arabiya –kanavan haastattelussa perjantaina 5. lokakuuta.
"Uskon, että islam on mahtava uskonto, joka saarnaa rauhaa. Uskon myös, että ne jotka tappavat syyttömiä saavuttaakseen poliittisia päämääriään, eivät ole uskovaisia" Bush jatkoi.
http://www.kotimaa.fi/kotimaa/index.php?option=com_content&task=view&id=3265&Itemid=38
JEE!!! GOD BLESS AMERICA AND BUSH!!! :OD
Presidentti Bush: "Islam on rauhan uskonto ja meillä on sama Jumala
7
324
Vastaukset
- mies.
Uskon myös, että ne amerikkalaiset, jotka tappavat muslimeja Irakissa eivät ole oikeita amerikkalaisia.
Joka tapauksessa tää on Bushille, kunnon synkretistille:
http://hjem.get2net.dk/niels_quist/usa.htm
- aina ihmettelevä
Bush on lähes lukutaidoton idiootti ja lienee myös toiseksi vihatuin kaikista jenkkilän pressoista, heti Nixonin jälkeen. Hyvä että pölvästille löytyy pölvästiystäviä edes ulkomailta, kun olot kotomaassakin alkavat käydä erittäin tukaliksi...
"Uskon myös, että ne jotka tappavat syyttömiä saavuttaakseen poliittisia päämääriään, eivät ole uskovaisia" Bush jatkoi.
Eli tuossa Bush siis kertoi, ettei hän itse voi olla uskovainen! Mielenkiintoista...
Laitetaanpa tähän vielä tunnelman keventämiseksi vähän leppoisan älykästä sanailua valkoisessa talossa:
Henkilöt:
Condoleezza "Condi" Rice & George W. Bush
-George: Condi! Nice to see you. What's happening?
-Condi: Sir, I have the report here about the new leader of China.
-George: Great. Lay it on me.
-Condi: Hu is the new leader of China.
-George: That's what I want to know.
-Condi: That's what I'm telling you.
-George: That's what I'm asking you. Who is the new leader of China?
-Condi: Yes.
-George: I mean the fellow's name.
-Condi: Hu.
-George: The guy in China.
-Condi: Hu.
-George: The new leader of China.
-Condi: Hu.
-George: The Chinaman!
-Condi: Hu is leading China.
-George: Now whaddya' asking me for?
-Condi: I'm telling you Hu is leading China.
-George: Well, I'm asking you. Who is leading China?
-Condi: That's the man's name.
-George: That's who's name?
-Condi: Yes.
-George: Will you or will you not tell me the name of the new leader of China?
-Condi: Yes, sir.
-George: Yassir? Yassir Arafat is in China? I thought he was in the Middle East.
-Condi: That's correct.
-George: Then who is in China?
-Condi: Yes, sir.
-George: Yassir is in China?
-Condi: No, sir.
-George: Then who is?
-Condi: Yes, sir.
-George: Yassir?
-Condi: No, sir.
-George: Look, Condi. I need to know the name of the new leader of China. Get me the Secretary General of the U.N. on the phone.
-Condi: Kofi?
-George: No, thanks.
-Condi: You want Kofi?
-George: No.
-Condi: You don't want Kofi.
-George: No. But now that you mention it, I could use a glass of milk. And then get me the U.N.
-Condi: Yes, sir.
-George: Not Yassir! The guy at the U.N.
-Condi: Kofi?
-George: Milk! Will you please make the call?
-Condi: And call who?
-George: Who is the guy at the U.N?
-Condi: Hu is the guy in China.
-George: Will you stay out of China?!
-Condi: Yes, sir.
-George: And stay out of the Middle East! Just get me the guy at the U.N.
-Condi: Kofi.
-George: All right! With cream and two sugars. Now get on the phone.
(Condi picks up the phone.)
-Condi: Rice, here.
-George: Rice? Good idea. And a couple of egg rolls, too. Maybe we should send some to the guy in China. And the Middle East. Can you get Chinese food in the Middle East?- pro western
Bush on kieltämättä pölö. Tässä eräs Bushin lausunto
('Vihollisemme ovat kekseliäitä ja neuvokkaita, ja niin olemme mekin. He eivät koskaan lakkaa miettimästä uusia keinoja vahingoittaa maatamme ja kansaamme, kuten emme mekään.')
Bush on myös todennut, että ihminen ja kala voivat elää rauhanomaisesti rinnakkain.
Meidän kaikkien ihmisten onneksi Bushin valtakausi päättyy pian. Toivottavasti USA:n seuraava Presidentti on älykkäämpi. - Peter.pan
pro western kirjoitti:
Bush on kieltämättä pölö. Tässä eräs Bushin lausunto
('Vihollisemme ovat kekseliäitä ja neuvokkaita, ja niin olemme mekin. He eivät koskaan lakkaa miettimästä uusia keinoja vahingoittaa maatamme ja kansaamme, kuten emme mekään.')
Bush on myös todennut, että ihminen ja kala voivat elää rauhanomaisesti rinnakkain.
Meidän kaikkien ihmisten onneksi Bushin valtakausi päättyy pian. Toivottavasti USA:n seuraava Presidentti on älykkäämpi.Ehkei Bush halua niittää, mitä on kylvänyt.
Toisaalta pitäähän jenkkejäkin armahtaa vaalikauden päätyttyä, vaikka raha kai sen äänestystuloksen silloin ratkaisi.
Maailma lie rauhallisempi paikka Bushin väistyessä, hyvä niin. - Peter.pan
Tuohan oli melkein mainiota satiiria,
parasta mitä olen Bushista kuullut :)
- sodassa ovat
Islamin ja Bushin jumala varmaan onkin sama jumala. Nyt ovat sodassa, siis rauhaa odotellaan. Minulla on eri, paljon parempi, ei suosittele sotaa ollenkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 841612
Nainen, huomasitko kun muutin sinua?
Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/88878- 8842
IS Viikonloppu 12.-13.7.2025
Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko56829- 53822
Tämä kesä ei ollut vielä meidän
Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos58773Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä
Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html189749Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit
Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.80705Teet tämän niin
Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸41700Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan
Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.172680