Mun kahdella kissalla on korvapunkkeja ja tää on ensimmäinen kerta. Ennen kuin vien eläinlääkärille ajattelin koittaa tälläistä resepti vapaata otitaparaa, jos se tepsisi niin säästäisin tosi paljon rahaa. Olen kuitenkin kuullut tästä lääkkeestä tosi paljon hyvää ja huonoa. Mitä kokemuksia teillä on? Ajattelin nyt torstai iltana aloittaa otitaparalla, jos ei ala korvien kunto kohenemaan niin alkuviikosta sitten lekuriin. se on vaan aikamoinen show kahden kissan kanssa.
Otita para vet
hanna
2844
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mitä olen kuullut, niin ei toimi, jos pahaksi päässyt. Pikemminkin silloin kiihdyttää.
Show kahden kissan kanssa? Kissat boxeihin, autoon ja lääkäriin. Tänään viimeksi tuli tehtyä niin :-)
Kulutkin alhaisemmat kun kaksi kissa matkassa. Suosittelisin kyllä huomenna jo menemään, luulisi riittävän lääkärille, että toinen kissa matkassa, ja jos pyytää sen niskaan laitettavan lääkkeen? Nimeä en muista.
Odotatko itse viikonlopun yli ennen lääkäriin menoa?? Vai tiedätkö miltä kissasta tuntuu?
Voit pahentaa ongelmaa kun itse yrität punkeista eroon.Eläinlääkäri antaa kissoille Stronghold tai toisen aineen injektioina korvapunkkeja vastaan.
Ei se mikään show ole 2 kissaa viedä.Sen olisit voinut ajatella ENNEN kun kissoja otit että joka tapauksessa joudut viemään niitä lääkäriin elämänsä aikana&että kissanpito maksaa!