Oikeita Romanian romaneita oli kaupunginkeskustassa.Väkisin halpiskoruja koettivat myydä ihmisille,kiskoivat hihasta vanhuksia ,väkisin koettivat kaupata.Kauheita kerjäläisiä ja huonotapaisia.Mistä näitäkin eksyy tänne!??Eu:n lieveilmiöitä.Kolmella autolla liikkeellä ruotsin kilvissä,vectra harm ,astra harm,ja vectra sininen.(romuja)
Romanit liikenteessä
seurasin sivusta
243251
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Kun että ryöstävät taloja ja mökkejä.
Kauppa se on joka kannattaa.
Ootteko oikeesti noin yksinkertaisia? Romaniassa on tuskin yhtään sen enempää ROMANIA kuin Suomessakaan. Elleivät sitten romanialaiset romanit ole varta vasten tänne tulleet.
Romaneita =mustalaisia on aivan liikaa joka puolella.
Romaniassa on paljon enemmän romaneja kuin täällä.
Onhan se paljon lähempänä intiaa.
Sa siellä heillä on oikeesti surkee olla.
Ja kyllä, ne ovat juuri romanialaisia romaneja jotka tänne tulevat.
Ikävää siis, ettei se Aatu-vainaa onnistunut. Hänellähän oöi suunnitelmissa haihduttaa savupiipun kautta mm mustalaiset, homot, vammaiset. suomenruotsalaiset ...
romaneja Romaniassa; 2,1 % väestöstä eli noin 500000 henkeä.
ääliöitä vasta liikaa onkin. Kukahan teitä karsisi?
Viime v-loppuna Minimanissa oli oikein "oikeita" mustalaisia suoraan Romaniasta viinipunaisella ruttusella Opel Vectralla ja oli veilä Romanian kilveissä!
3kpl. liikkuu kaustarissa myyvät sukkia ja pöytäliinoja, väkiisin yrittää tulla sisälle.
Pyrkiihän ne sukkineen sisään. Ne on samanlaisia EU-kansalaisia kuin mekin.
perhana ku romania pääsi EU:huun!! >:-@
Olikohan ne golf turnauksessa isollajärvellä?
kävivät oveella eilen ja yksi heistä möi mattoja. xD
ja oikein kunnolla, ei ne muuten usko!
Mitä se on, mitä he eivät usko muuten?
Että suomalaiset on juntti metsäläiskansa, eikä kuulu eu:iin sen enempää, eikä sen vertaakaan kun esim romanialaiset, enemmän he ovat eurooppalaisia kun me.
Suomihan on kaukana euroopasta, ja kansa on turpiin vetävää junttisakkia, kuten sinä.
YEAH!!
Niinpähän se - kun otsalohkon takaa loppuu tavara, kompensoidaan puute nyrkeillä.
Olet sie joku lakritsivaras, vai mikä sinnuu ahistaa? Kerro miul. Mei Armas tullee ja kyssyy. Se hengittää sinnuu iha suuhu kiinni, mut älä pelkää. Se kirpasee vaa kerra.
tänä iltana ABC:ssä oli mustalaisia Ruotsista Audi A6 hopean värinen. :D
tänäänkin he olivat siellä... xD
unohdit mainita?
Koska et ole mustalainen.
Näyttäkääpä minulle romani joka tekee rehellistä työtä tai toimii rehellisesti niin minä näytän teille J. Sillanpään tyttöystävän!
j sillanpäällä ei ole tyttöystävää