joku viisas ehti jo laskea hintalapun sille että turvaamme suomalaisen terveydenhuollon tulevaisuuden. 330€ ei ole mitään kun ajatellaan mitä on pelissä.
hyvä sairaanhoitajat! tuemme teitä ja taisteluanne!
hyvä sairaanhoitajat! tuemme teitä ja taisteluanne!
Vastaukset 4
Vanhimmat
330 x 6 on kuule aika paljon, kun markoiksi muutetaan.
tuon verran, minä joudun maksumieheksi neljä kertaa suuremmalla summalla. 1320 euroa lisää vuodessa, se on kuules jo pitkä penni se, nykyisen yltiöverotuksen päälle. kyllä sillä rahalla itsensä yksityiselläkin hoidattaa.
millaista hoitota tarvitsee, mainitsemasi summa ei kata kovinkaan montaa päivää osastohoitoa, tehohoitoa vielä vähemmän, leikkauksia ehkä yhden (hyvin simppelin). Mutta onneksi sulle ei käy niin, että näitä tarvitsisit, eihän?
suurista tuloistani kuukausittain veroja siinä määrin, että sillä pidetään leivissä kaksi sairaanhoitajaa. Työnantajalleni tekemä työ tuottaa valtion kassaan potin, jolla maksetaan 20 hoitajan palkka.