Uudet nastarenkaat pitäisi saada alle ja alkuperäistä rengaskokoa 175/80-14 ei tahdo ainakaan muutamasta lähimmästä rengasliikkeestä löytyä. Mikä muu rengaskoko olisi sopiva kyseiseen autoon. Toimisiko esim. 185/70-14? Kokemuksia, ehdotuksia?
Ihmettelen kyllä suuresti tuota saatavuutta kun esim. IV Golffiinkin menee samat.
Talvirengaskoko Octaviaan
3
539
Vastaukset 3
195/70-14 olis vastaava koko ja toimii ihan hyvin ja niitä pitäis löytyä joka maitokaupasta.
- valmistaa
Niitä valmistajia tuolle rengaskoolle ei ole kovin monta, mutta kyllä ainakin Nokian talvirenkaat löytyy. Hyvinkin yleinen koko tuo oli juuri Golfin takia ennen vanhaan, joten kyllä vielä bisnestä rengastehtaalle pitäisi löytyä.
80-profiili on miellyttävä ja hiljainen, ei välttämättä kannata 70-profiiliin vaihtaa.
Löytyy vaikkapa Espoosta ihan googlettamalla liike, joka noita myy - tiedän kokemuksesta!- 1.6 vm. 1999
Kapeus on talvikeleillä pelkkää plussaa niin pidon kuin äänienkin suhteen. Korkea profiili on taas hyödyksi autossa jossa muuten on aika pieni maavara. Täytyy jatkaa renkaiden metsästystä. Haussa olisi Hakkapeliitta 4 tai 5.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1071288
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94908Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31824- 66703
- 32645
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93642S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16584- 18578
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43533- 10486