Lähteenä Sony Bmg. Kahta biisiä lukuunottamatta kaikki biisit jo vuotaneet. Kyllä, ne kaikki surkeat biisit tulevat levylle:
01 Gimme More
02 Piece Of Me
03 Radar
04 Break The Ice (aka Been a while)
05 Heaven On Earth (aka Your Heaven/Yours..)
06 Get Naked (I Got A Plan)
07 Freakshow
08 Toy Soldier
09 Hot As Ice (aka Cold as fire)
10 Ooh Ooh Baby (aka Fillin me up)
11 Perfect Lover (aka Got me High)
12 Why Should I Be Sad (aka Stupid things)
Mielenkiintoinen käänne levy-yhtiöltä nimetä lähes kaikki vuotaneet biisit uudelleen huijatakseen ostajia luulemaan levyn biisejä uusiksi. Tämä on ehdottomasti Britneyn huonoin levy ikinä, ei yhtään hyvää balladia (Everytimea kaiholla muistellen) tai tajuntaan iskevää hittiä (Toxic). Levyyn ei ole (ainakaan vielä) edes otettu uusia kuvia tai mitään, kait on mahdotonta saada Briitua edes sen verran ojennukseen että pari kuvaa saisi napsastua kansilehteen..
Onko joku vielä oikeasti ostamassa tätä levyä? Jos on niin saanko kysyä miksi? Itse luin itseni faniksi vielä In the zone -aikana mutta kaiken sen jälkeen mitä toi hullu on tehnyt, en voi hyväksyä näin puolivillaisesti toteutettua comebackia. Annan rahani jollekin joka ne ansaitsee. Lataan kyllä Freakshown, Toy soldierin ja laadukkaamman version Piece of me:sta mutta loputhan mulla jo on.
Blackoutin virallinen biisilista!!
11
617
Vastaukset
- viestistä
unohtui Sony Bmg:n julkistama kansikuva joka on siis tämä: http://i20.tinypic.com/2ue0fwl.jpg
Toivon todella että tämä on vain väliaikainen eikä lopullinen sillä tota samaa kuvaa on pyöritetty VMA promoissa ja Gimme More kansikuvissa jo loppuun asti. Sitäpaitsi näyttää ihan amatööriteokselta mutta ottaen huomioon Britneyn nykyisen tilan niin sopiihan toi kansi kuin nyrkki silmään..- Syy..
En ole koskaan ollut ns. Britney-fani, vaikka eikoislevy ja viimeisin studioalbumi löytyvätkin. Gimme More ja julkisuuteen vuotaneet demot (lopullisia versioita ei ole vuotanut) ovat mieleeni ja odotan innolla uutta levyä! Kunnon tanssimusiikkia :D
- ...
Syy.. kirjoitti:
En ole koskaan ollut ns. Britney-fani, vaikka eikoislevy ja viimeisin studioalbumi löytyvätkin. Gimme More ja julkisuuteen vuotaneet demot (lopullisia versioita ei ole vuotanut) ovat mieleeni ja odotan innolla uutta levyä! Kunnon tanssimusiikkia :D
Olen Britneyn fani ja omistan kaikki hänen albuminsa ja tämänkin siis aion ostaa.. Huonoja biisejä on kyllä levyllä ei voi muuta sanoa, mutta muutama vähän parempikin onneksi löytyy, mutta yhtään oikeesti huippuhyvää biisiä ei ole.. Huonommat biisit tuli ja muutama parempi jäi kokonaan pois.. Todella paljo harmittaa että Everybady ei ole levyllä, sillä se olisi ollut yksi levyn parhaista biiseistä, myös Baby boy ois saanut olla vaikkei sekään oo mitään verrattuna esim. Everytimeen yms. Levyllä ei taida olla yhtään sellasta kunnon balladia..
- dffggt
Kiss you all over ollut jo varmistettu tulevan levylle? Ei näköjään tule..
- radar_
Ihan kelvollista tanssikamaahan tuossa levyllä on. Mutta nimenomaan ne kaksi suurta puutetta eli hitin sekä hyvän balladin puuttuminen. Gimme More on pärjännyt ilmeisesti ihan hyvin, muttei siinä ole samaa vetovoimaa kuin vaikka Toxicissa.
Jos taas Stupid Things yrittää korvata sen "hyvän, hitaan ja viimeisen biisin" paikan, niin onnistuu siinä varsin kehnosti. Fillin Me Up on myös huonohko biisi, enkä tajua miksi kappale on uudelleenimetty noin kaameaksi.
Toivotaan että Freakshow ja Toy Soldier toimivat. Piece Of Me kuulostaa hyvältä, joten odotan innolla siitä HQ-versiota.- kappaleen laulamaan
livenä, eikä heilua lavalla näyttäen samanlaisia liikkeitä.
- jättihitti eli shut
fuck up. Gimme more on toista viikkoa sijalla 3 USA:ssa eli toxicaan ei yllä lähellekkään gimme moren menestystä siellä. Toxic oli aikoinaan viikon sijalla 9 ja sitten tipahti pois top-10:stä! Itse pidän gimme moreä yhdestä Britneyn parhaista. Muita hyviä on stronger, crazy, overprotected, everybody ja toxic.Levy on varmasti hyvä. Itse on en ole halunnut kuunella levyn kappaleita etukäteen etten kyllästy. Gimme morea on kuunellu paljon ja sitten oon kuunellu everubodya ja cold as firea.
OSTAN LEVYN 100%:en varmasti!
- kappaleet on
cold as fire, get back ja gimme more. Levyn aion ostaa varmasti iha mielenkiinnosta.
- tosin
Get Back ei tulekaan levylle ;-)
Itse en aio levyä ostaa mutta selaan kansilehden kaupassa ihan nähdäkseni miten sivut on täytetty kun Britney ei ole suostunut kuvauttamaan itseään ja kanteenkin on laitettu pari kertaa aiemmin käytetty kuva. Onkohan sekin vain Britneyn pää liitettynä toisen vartaloon kun tästäkään photoshootista ei ole enempää kuvia?
- Chiang
Ensikuuntelun jälkeen voi vain todeta, että tulossa todellakin Britneyn toistaiseksi huonoin levy: Täynnä filleritavaraa täydellisen ala-arvoisilla vokaaleilla. Toisaalta nettiin levinneistä demoista levylle ei päätynyt yksikään kappale, missä Britney todella laulaa, esimerkiksi Madonna-tason popkappale State of Grace on jätetty aivan turhaan pois.
Suurin osa kappaleista kuulostaa Fergien ja Janet Jacksonin ylijäämäbiiseiltä, lisäksi yritetään dancehall-osastoa (joka ei toimi; Britney ei ole mikään Rihanna) ja Heaven on Earth kuulostaa Britneyn sijaan kuin jos Paris Hilton olisi ollut coveroimassa jotain Kylie Minoguen kappaletta.
Toy Soldier ja Perfect Lover omaavat hittipotentiaalia, mutta yleisesti ottaen levylle on päässyt liikaa roskaa. - Brit-Brit
Minä olen kylläkin tykännyt uudesta levystä. Tanssittaa kovasti.
Kaikkia ei voi miellyttää, mutta ainakin tuo näyttää USA:ssa iskevän, kun singahtanee albumilistan ykköseksi. Aika hyvin levyltä, jota on promottu vain tabloidlehtien gossip-osastoissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 542578
- 622462
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p211957- 621752
- 541720
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41925Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit111857Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa29818Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118807Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit36797