Vaimot ja lapset on mukana kiertueella,kiertueiden vapaa-aika menee vaipanvaihdossa,Lars kerää taidetta..Vittu tosi rock'n'roll :D :D.
Tahdon Metallican takaisin.
Tahdon Metallican takaisin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Näinpä tuo meinaa vähän olla ja Jamesin äänikin meinaa vähän takkuilla, mutta alkaahan niillä olla jo ikääkin... Ei ne vanhat jaksa, mutta onhan ne tehny niin Helevetisti hyvää musiikkia että eiköhän anneta tämä poijille anteeks, vai mitä? Vaikka olenkin pessimisti, odotan silti paljon uudelta levyltä!
Näin se elämä vaa etenee, ihmiset kasvaa ja perheet kasvaa kaikki kunnia äijille kun uskaltaa ottaa perheen mukaa reissuilleen.
Oppipojat sortunu ennen opettajaa.
http://www.imotorhead.com
Tahdon sen todellisen Metallican takaisin,sen joka oli yksi hienoimmista rock'n'roll bändeistä ikinä.En tätä uutta Rolling Stonesia joka kiertää stadioneita veivaamassa ikivanhoja hittejä,sitähän bändi nykyään harrastaa.
Tosin en nyt kutsuisi kuitenkaan Metallicaa rock'n roll bändiksi. :)
Heh, kyllä sä 'Tallican hyvin tunnet kun se rock 'n rollia soittaa =D
Eikä niiden lavaesiintymiseen tai musiikkiin varmaankaan se vaikuta, että niiden perheet on messissä kiertueilla.
Mä ainakin meen kuunteleen mieluummin niitä klassikoita, kun pelkästään jotain uutta matskua, mitä ei oo aikasemmin kuullut ja sit on keikalla ihan wtf-fiilis kun ei tie yhtään mitä odottaa.
Metallica ei ole rock'n'roll bändi.Eikös se ole Trash/Heavy metal bändi.
te teinit kasvatte ja opitte, että tuo lokerointi on perseestä, voitte tekin kutsua mitä tahansa rockyhtyettä rockyhtyeeksi, kuten oikein on. Genreonanointi ON perseestä ja syvältä. Metallica on (tai ainakin oli) rockbändi, piste. Ei sana "rock" tarkoita pelkästään hassut puvut päällä rautalankaa vetäviä paksusankaisilla silmälaseilla varustettuja hyypiöitä, jotka veivaavat ailavjuuta kitarat leuan alla mustavalkoisella 60-lukulaisella filminpätkällä. Ehei.
>te teinit kasvatte ja opitte, että tuo lokerointi on perseestä, voitte tekin kutsua mitä tahansa rockyhtyettä rockyhtyeeksi, kuten oikein on. Genreonanointi ON perseestä ja syvältä. Metallica on (tai ainakin oli) rockbändi, piste.
Se on kylläkin Thrash-metal bändi, huutomerkki.
Oon täsmälleen samaa mieltä.
Ei haittaa mua.Bändin jäsenet ovat vanhempia,sen ymmärtää.Vaikka ei ihan niin kova meno olekaan ollut keikoilla 80-luvun jälkeen.
mötiköidenki keikka elämä samanlaista..aikansa kutakin jos haluaa elää pitempään ku 45:s vittu niiden kaikkien tarvi vetää hulluna aineita tai viinaa...enää..
>mötiköidenki keikka elämä samanlaista..aikansa kutakin jos haluaa elää pitempään ku 45:s vittu niiden kaikkien tarvi vetää hulluna aineita tai viinaa...enää..
Itseasiassa Lemmyhän täyttää nyt tänä jouluna 62-vuotta ja viskiä menee päivittäin vieläkin enemmän kuin normaalilla raksaduunarilla viikossa.
Ja eihän se siitä "vauhdista" ole vieläkään irti
päässyt ja aivan lääkäreiden luvallakin jatkaa.
Pare olla lopettamatta.
Älä lopeta,elimistö ei kestä.
Siihenhän se Hurriganes Alppukin aikoinaan kai kuoli koska raitistui.Jos elimistö tottuu myrkkyyn niin sitä on sitten vedettävä aina.Seinään lopettaminen on yhtä kuin itsemurha.
jätkät ei oo enää mitä 20v pojan koltiaisia jotka kittaa bissee koko aja ja kuksi ku kanit. ihmiset aikuistuu.
Metallica soitti Hassisen Koneen "Rappiolla" ...
Lars on homo, James on pöytä, Kirk on sarjakuvafani, sitten mukana on yksi lemmikkigorilla hyppimässä yleisön edessä. Soittavat Europen Final Coumtdownia epävireisesti.
Ja jotain vitun Princeä! Miten Princen coveroijilta voisi odottaa miehistä musaa? Prince kun pani kitaraansa!
Unforgiven IV
Maidenin Bruce se vaan jaksaa yhä heilua, vaikka on jo yli 60-vuotias. Ei lopu meno äijältä.
Hän varmaan kuoleekin lavalle.
Ei aina meno voi olla samanlaista kuin nuorena. Ei ole enää Rob Halfordillakaan (Priest), vaikka yhä osaa laulaa tai Robert Plantillakaan, vaikka on Zepin jälkeen tehnyt musiikkia ja keikkaillut ja näin vielä tänäkin päivänä. Joskus myös se stoppi saattaa tulla vastaan ja ei enää kykene tai sitten vain haluaa elämässään tehdä muutakin. Joskus se loppu kuitenkin tulee. Mutta voihan sitä edelleen kuunnella bändien musiikkia ja katsella vaikka Tubesta live-esiintymisiä, joissa jäsenet olivat vielä parhaimmassa vedossa.