Pitäisi huomioida myös

Nouseva ja kuumerkki

Lueskelin tätä palstaa, herätti ihmetystä kun ei tullut esille nämä muut erittäin paljon vaikuttavat merkit.
Itse olen myös aurinkomerkiltäni kauris, nousevana merkkinä neitsyt, ja kuumerkkinä rapu
kyllä ne vaikuttavat ihmiseen, hyvin paljon, eiväthän aurinkomerkit ole kuin osa. Eihän kaikista kauriista saada samoin toimivia tai ajatusmaailmaltaan samanlaisia. Kuten ei tietysti muistakaan merkeistä.
siihen kun vielä lisää kiinalaisen merkin, onkin jo todellinen sekametelisoppa koossa. :)
eli sopiiko se ja se, ei oikein anna vastausta, ilman näitä muita merkkejä, mitä olemme?
mukavaa syksyn jatkoa kaikille.

4

822

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuo....

      nouseva merkki se alkaa vaikuttaa ihmiseen enemmän 40 vuoden kieppeillä ja sen vaikutus vaan vahvistuu kun ikää tulee lisää

    • KAURIS

      Hei, sulla on kaikki merkit kuin meikäläisellä!

      Mitä sinä muistutat noista merkeistä eniten?

      Minusta tuntuu että minussa on paljon rapua, olen aika tunteellinen ja tykkään hirveesti kaikenlaisista elukoista. En ole mielestäni kamala pedantti, vaikka neitsyet on kuulema sellaisia, en ole joka päivä siivoomassa, eikä minua häiritse muutama villakoirakaan. Tykkään kyllä sisustaa ja minulla on hyvä maku.

      Kauriin tunnistan itsessäni kunnianhimoisena kiipijänä. Tiedän että minussa on johtaja-ainesta ja karismaa.

      • AP kirj.

        Minä taas nuorempana olin hyvinkin tarkka tavaroiden ja vaatteiden suhteen. Kaikki piti olla just eikä melkein. Vasta viimeaikoina on "villakoirat" saaneet asustaa kotonani. Ikkunat piti pestä monta kertaa vuodessa, ;-) kaapit ojennuksessa, ja jynssättynä.

        Tunteita on paljon, ne eivät vain hyvin herkästi näy. Pitää luottaa ja tuntea toinen ihminen hyvin, ennenkuin se puoli paljastuu. Yksin kyllä lukiessa, teatterissa, leffassa, tai jonkin surullisen tai iloisen asian vuoksi, kyyneleet ovat herkässä. Myös nauru.

        Viihdyn hyvin itsekseni, vaikka olenkin seurallinen.


    • tuota olen

      kauris eli maamerkki, mutta kun tein syntymäkartan, niin siinä oli tulimerkkejä ja vesimerkkejä enemmän kuin maamerkkejä, siis jos ymmärrätte? Että se siitä maamerkkiydestä. Niin ja tulimerkki nousumerkkinä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      141
      7988
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      32
      3170
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      389
      2254
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      284
      1780
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      150
      1644
    6. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      21
      1481
    7. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      15
      1248
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1239
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1162
    10. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      18
      1142
    Aihe