http://www.adressit.com/eikorotuksiatehylle

Käykäähän laittamassa nimi..
8347
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

oikein hymyilyttää että korotus tulee, sanot mitä sanot, urpo. sillä tätä asiaa ei kysytä sinulta. me otamme sen mikä meille kuuluu.

toisia harmittaa mutta toiset tajuavat että kyseessä on suomalaisen terveydenhuollon tulevaisuus.

kun sinä makaat vanhana märissä vaipoissasi ja ihmettelet miksi kukaan ei tule vaikka painat sitä soittokelloa, sinä muistelet ylpeänä tuota sinun adressiasi ja ajattelet: "minä sentään yritin tuhota suomalaisen terveydenhuollon tulevaisuuden." se ylpeys lämmittää sinua yhtä paljon kuin virtsa vaipassasi. nauti mielikuvasta jo etukäteen.

Äänestä
  • ettei vanhuksen luona ketään näy, vaan ne virtsavaipoissa makaa ..

    Äänestä

  • naisinssi kirjoitti:

    ettei vanhuksen luona ketään näy, vaan ne virtsavaipoissa makaa ..

    nykyajan tehokkaat vaipat, joita tarvitsee vaihtaa kaksi kertaa/vrk. Ellei sitten tule isompi tarve alle. Jos oikein ymmärrän, sairaanhoitajan tehtävä ei ole vaippojen vaihto. Jos vanhusten luona ei ketään näy, niin missä luuraa omaiset? Eikö ne käy enää läheisiään katsomassa. Se on valitettavasti totta tänä päivänä, ainoa läheinen on hoitaja, jolla on kova kiire. Lyödään vaan joku "huuhaa" käyntikortti käteen, että jos jotain sattuu, voi soittaa.

    Ja olen sitä mieltä, että asentajille pitää maksaa myös 24%:n korotus, ne kun ovat paljon viisaampia kuin nais-ja miesinssit.

    Äänestä

  • naisinssi kirjoitti:

    ettei vanhuksen luona ketään näy, vaan ne virtsavaipoissa makaa ..

    niin, kerropa syy siihen että kukaan ei käy vanhuksen luona.

    Äänestä

  • arvoisa naisinssi kirjoitti:

    niin, kerropa syy siihen että kukaan ei käy vanhuksen luona.

    on terveempiä potilaita tai muuta tekemistä ?

    Äänestä

panokset kovenee!

Äänestä

Maija Mehiläisen, Olli Oravan, Reinikaisten ja Tahvojen jatkoksi =)

Eipä taida tuo adressi saada kovin suurta kannatusta!

Äänestä

Asiallinen lista löytyy tästä osoitteesta. Kiitän itsekin nöyrästi kaikkia, jotka ovat antaneet tukensa terveydenhuollon tulevaisuuden puolesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


allekirjoittakaa ! kirjoitti:

Käykäähän laittamassa nimi..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu