Polttaminen DVD levylle Kamerakännykästä

Siirsin kamerakännykästä videot tietokoneelle, ja poltin videot dvd levylle , polttoprosessi onnistui ihan ok. Polton jälkeen laitoin dvd levyn dvd soittimeen katsoakseni videoita, mutta dvd soitin ilmoittaa tuntematon levytyyppi, missähän mättää?? Laitoin nerosta Luo data-dvd kohdan ja sillä poltin. Kiitos.
5272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

polttaa data-dvd:nä vaan video-dvd:nä.

Äänestä
  • Ei löydy video-dvd valikkoa nerosta, kuinkas nyt? Löytyy dvd puolelta: luo data- dvd, kopioi dvd, laadi jukebox-dvd-levy ( mp3,mp4,wma) . Kiitos.

    Äänestä

kaiken pieleen. Olisi pitänyt valita nerosta video-dvd ja pätkän pitää olla sopivassa muodossa. Ja käytit levystä murto-osan sen kapasiteetista.

Äänestä
  • näillä hinnoilla ei liene väliä vaikka polttais bitin per dvd. Mitä saa 15 sentillä, lautasellisen eloveeenaaa. No, kaipa päätit levyn eli et polttanut sitä multisessiona? Ymmärtääkö dvd-soittimesi muita tiedostomuotoja kuin pelkkää mpg:tä? Vanhemmat ei välttämättä toista kuin video-dvd:ksi authoroituja levyjä, uudemmat toistaa jo lähes kaikki av-muodot.

    Äänestä

  • reeveereekuru kirjoitti:

    näillä hinnoilla ei liene väliä vaikka polttais bitin per dvd. Mitä saa 15 sentillä, lautasellisen eloveeenaaa. No, kaipa päätit levyn eli et polttanut sitä multisessiona? Ymmärtääkö dvd-soittimesi muita tiedostomuotoja kuin pelkkää mpg:tä? Vanhemmat ei välttämättä toista kuin video-dvd:ksi authoroituja levyjä, uudemmat toistaa jo lähes kaikki av-muodot.

    mainita että soittimesi ei välttämättä toista kuin esim dvd-r tai pelkästään dvd r eikä ollenkaan rw-levyjä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuinka onnistuu?? kirjoitti:

Siirsin kamerakännykästä videot tietokoneelle, ja poltin videot dvd levylle , polttoprosessi onnistui ihan ok. Polton jälkeen laitoin dvd levyn dvd soittimeen katsoakseni videoita, mutta dvd soitin ilmoittaa tuntematon levytyyppi, missähän mättää?? Laitoin nerosta Luo data-dvd kohdan ja sillä poltin. Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu