Tämän päivän Svenska Dagbladetissa professori Jerzy Sarnecki kirjoittaa, että "Finländare är av tradition brutalare". Onko näin?
Täällä on ollut kirjoituksia nuorisoväkivallasta. Yleensä aina mitä tahansa kirjoitetaan, niin seuraavassa artikkelissa hoksataan kertoa, että Suomi on vielä pahempi.
Täällä on ollut kirjoituksia nuorisoväkivallasta. Yleensä aina mitä tahansa kirjoitetaan, niin seuraavassa artikkelissa hoksataan kertoa, että Suomi on vielä pahempi.
Vastaukset 6
Vanhimmat
On, on, lähes maailmanennätysluokkaa ollaan.
Pöh.
sanoisin että suomessa on väkivaltainen miesten ala-kulttuuri, mutta kyllä suurin osa suomalaisista on rauhallisinta väkeä mitä maa päällään kantaa.
Ruotsissa taas alkaa olemaan väkivaltaisia mamujen jengejä aika tavalla...ja ylipäänsä mamujen temperamentti on niin paljon räjähtävämpää sorttia muutenkin että jalkoihin jäävät ruotsinsyntyiset elleivät pysty pian vastaamaan jollain konstilla väkivallan haasteeseen...
Kyllä suomalaiset ovat väkivaltaisia! Mulla meni n. 7-8 vuotta näiden suomalaisten väkivaltaisten ääliöiden kanssa! Tulivat jopa ruotsiin asti tämän väkivaltaisen ääliö paskansa kanssa! Sit ne ruikuttaa joka saatanan paikassa, et kuka suomalainen tuo taas suomelle mainetta ja kunniaa. Yhdenkään maan ei tulisi päästää suomalaisia oman maahansa! Me juostaan "maratonia!!!"??? Jatkavat nyt täällä suomen puolella ajojahtiaan!
>>Tämän päivän Svenska Dagbladetissa professori Jerzy Sarnecki kirjoittaa, että "Finländare är av tradition brutalare". Onko näin?<<
Haistakaa pahasti tuollainen väite vihapuheelta ja rasismilta. Laitapa vaikka tuon 'Finländare' sanan tilalle mikä hyvänsä muu etnisen ryhmän nimi, ja julkaise väite, niin eiköhän älämölö nouse.
Helsingissä on väkivaltaa Tilastossa pienet kaupunginosat yhdistetään isoihin. Rikoksia voi olla parikin sataa lähiössä. Tukholmassa mennään omissa sfääreissä. EI johdu ruotsalaisista!