Olen kuullut että hapkido olisi miksaus aikidoa ja taekwondoa. Mutta mitä olen videoklippejä nähnyt niin aikidon ympyräliikettä ei juuri käytetä. Onko tuo luonnehdinta lähellä totuutta? Millon alkaa tampereella peruskurssi?
kuvailkaa hapkidoa
5
1283
Vastaukset
- iiiiiiiioooo
Suomessa paljon hapkido-harrastajia. hahahahaa
- mkkkklö
Hapkidon harrastajia on varmsti, mutta kysymys oli huono ettei jaksa vastata. Ota jostain muualta aiheesta selvää jos oikeasti kiinostaa.
- ----------------------
mkkkklö kirjoitti:
Hapkidon harrastajia on varmsti, mutta kysymys oli huono ettei jaksa vastata. Ota jostain muualta aiheesta selvää jos oikeasti kiinostaa.
mutsisi on huono
- JohanLewis
Hapkido on eräs vanhimmista korealaisista lajeista. Ehkä jopa vanhempi kuin Taekwondo. Tässä yhteystieto:
Tampere
Jyri Lepistö
GSM: 0400 909 533
jyri[at]hapkido.fi- 7i76i766
"Hapkido on eräs vanhimmista korealaisista lajeista. Ehkä jopa vanhempi kuin Taekwondo"
Miten sen nyt ottaa onko pari vuotta eroa, kun molemmat ovat moderneja lajeja ja muutama tuhat vuotta ikäeroa vanhimpiin lajeihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2014029Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112563Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit382255Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?801390Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te861268- 481139
- 751017
- 59863
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu57844S24 Lieksa miksi on paikallinen entinen Kansallinen Kokoomus valtuutettu sali niin kallis?
Vailla alennuksia? gogo express joensuu kertakäynti 10 euroa avoinna 5-24. Miksi pitää Lieksassa tukea paikallista yritt72797