Koenko kateutta?

:A:S:S

Ihmiset aina tulevat juuri arvostelemaan mua esim. joissakin juhlissa.
Olen nuori, laiha ja kuulemma kaunis ihminen. Kai sen perusteella myös kun kaksi kertaa pyydetty mallintöihin, mutta kieltäydyin. Ja muutenki tiedän itse että en ole ruma, mutta en mikään maailman napakaan.

Noh aina jossaki olessamme esim ystäväni kanssa (jota rakastan!) mutta pakko sanoa että hän on aika tavallinen ja harmaa hiirulainen, joka ei sillai paljoa räväytä. Niin minulle aina tullaan sanomaan että onpas tuo oudosti ja onpas tuo typerä ja toi hiusväri ei sovi sinulle, näytät narkkari huoralta jne.. Siis todella pahastikin kuulen joskus kommentteja.

Miehet ei uskalla edes lähestyä mua ellei ole ihan kännissä tai itsevarmempi tyyppi. Ystävääni sen sijaan on helpompi lähestyä koska hän on kiltin ja viattoman näköinen. Kun minä taas saatan näyttää itsevarmalta ja ilkeältä :D

Mutta joo ärsyttää kun kuulen aina ilkeitä kommentteja, vaikka olen vain pitämässä hauskaa?! Onko tää tosiaan jotai katkeruutta?

4

808

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • itsekeskeinen

      Mutta älä huoli sellainen kuuluu nuoruuteen ja tajunnan myötä oppii arvostamaan toisiakin.

    • hyvinkin..

      että sä luulet itsestäsi liikoja! Sori vaan. Joissain ihmisissä vaan on sitä jotain ja ystäväsi todenäköisesti edustaa just tätä ns karismaa,jota ei voita mikää... Et välttämättä itse nää hänessä sitä,koska olet nainen,mutta jokuhan hänessä vetoaa miehiin ja sä saatat olla kaunis jne,mutta ehkä sun itseriittosuus paistaa liikaa susta ja se ei ole viehättävää.
      Toi sun kirjoitukses jo paistaa sitä,kun sanot ystävääsi harmaaksi hiirulaiseksi jne.
      Veikkaan,että ystäväsi on tuhat kertaa sua seksippäämpi/viehättävämpi..
      Katsos ulkonäkö ei ole aina se pääasia ja karismaa ei saa tekemälläkään. Sille et mitään voi.
      Täysin kaunis ihminen voi olla täysin seksitön,jos sisäinen hehku puuttuu ja miehillä on noissa asioissa ihan oma näkemyksensä ja sitä ei nainen aina tajua tai huomaa,joku ihan tavallisen näköinen nainen saattaa olla todella miesten suosiossa! Koettu on:=)

    • hiusväri/vastaava

      ei todellakaan sovi sulle, ja olisit paljon paremman näköinen ilman sitä.

      Joskus näkee kun ihan kaunis ihminen on pilannut itsensä laittamalla muka nätiks, ja epäonnistunut todella räikeesti.

    • N mielipide

      Kauniiden ihmisten ongelmana on, että heistä kiinnostutaan ensisijaisesti ulkonäön perusteella. Vaikka kauniilla olisi kuinka ihana luonne, niin heidän ympärillä pyörii runsaasti ihmisiä, jotka ovat pinnallisia.

      Valitettavasti kaunis tulee ajan myötä riippuvaiseksi ihmisistä, jotka ihailevat ulkokuorta. Näin ollen jollei kaunis tätä tosiasiaa hoksaa, niin hän saa vaan syyttää itseään epäonnistuneista ihmisuhteista.


      --------------------------------------
      Vastaus sinulle: sinun tarinassasi en huomannut kateutta. Mielestäni sinä käyttäydyt pinnallisesti, vaikket sitä todellisuudessa olisikaan. Pinnallinen ympäristö vaan korostaa ihmisen pinnallisempia puolia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      167
      2602
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2387
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      102
      1082
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      901
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      849
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      727
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      727
    8. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      209
      714
    9. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      710
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      668
    Aihe