Jeesus ei ollut kristitty, Hän ei alkanut pavelemaan saatanaa jumalanaan.
OLIKO JEESUS ATEISTI?
Hänellä oli varmuudella TIETO....
Kysymys
4
327
Vastaukset
Nyt tuntuu siltä, ettei kysessä ole tiedon puute. Jotenkin tulee mieleeni ne tilanteet, joissa Jeesusta yritettiin saada ansaan jotenkin esittämällä mahdottomia kysymyksiä.
Toisaalta tuntuu, että kysyjällä on omasta mielestään asiat tiedossa ja nämä ovat vain testikysymyksiä. Jos kiusaten kyselee, voi olla melko varma, ettei asiallista keskustelua synny.
Tässä on aineksia, jotka eivät sovi lainkaan kristinuskon asiasisältöön ja olisi viisasta, jos asianomaiset käsittäisivät tämän. Nimittäin raamatun ilmoittama Jeesus on voittaja, Hän on lyönyt jo vihollisensa. Vaikka näyttää, että vihollinen on voimissaan, sen pää on jo murskattu.
Kunnia Isälle, Pojalle ja Pyhälle Hengelle, niinkuin on ollut alusta, nyt on ja iankaikkisesti. Halleluja!- kirjoitukseen
täytyy sanoa täydestä sydämestä Aamen.
Ole kiitetty Herrani Jeesus, Ole kiitetty, kiitetty!
- Nuorimmainen
Jeesus on elävän Juman poika, Hän on täysi Jumala. Hän tulee tuomitsemaan elävät ja kuolleet, myös sinut joten lopeta ajoissa asiattomat herjasi.
- yujiklö
Saat Jumalaa ja Jeesusta vastaa toimivia tukea mutta tiedät silloin ketä palvelet!
Herjaajia ja lain rikojia ovat esimerkiksi Jumalan antaman ja Jeesuksen vahvistaman älä tapa käskyn rikkojat.
Syntiin pakotettujen synnit on Jeesus sovittanut mutta ei kaikkia syntejä. Syntiin pakottajan syntejä Jeesus ei sovittanut.
On vain ajan kysymys kun totuus teillekkin valkenee ja se esille tulemista ette voi estää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 905137
- 534046
- 252149
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s271807Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161785- 151424
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹271207Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗201026T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43981- 21970