Elohiiri terbinafiinistä?

Moi!

Olen terbinafiini kuurilla, ärsyttää kun silmiin
on ilmaantunut elohiiri. En tiedä ärsyttääkö
terbinafiini silmien ihoa tai jotain..

Kellekään muulle sattunut vastaavaa?
2176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Käytätkö voidetta vai tabletteja? Jos tabletteja, ne saattavat olla haitallisia silmille. Jos voidetta, sitä ei saa käyttää silmissä tai edes kasvoissa.

Sinuna ottaisin yhteyttä kuurin määränneeseen lääkäriin. Sienilääkkeitä on muitakin.

Äänestä
  • Tablettejä käytän. Onneksi elohiiri kuitenkin lakkasi ja kuurikin on jo melkein ohi.

    Tuli vaan säikähdettyä kun silmässä nykii :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eväkäs kirjoitti:

Moi!

Olen terbinafiini kuurilla, ärsyttää kun silmiin
on ilmaantunut elohiiri. En tiedä ärsyttääkö
terbinafiini silmien ihoa tai jotain..

Kellekään muulle sattunut vastaavaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu