Kadi on jotenkin muuttunut parin viimeviikon aikana.
Pk-huoneessakin vaan pitelee päätään ja silmät kiinni hokee, että "ei kiinnosta, mä en jaksa edes ajatella, mua ei kiinnosta, ihan sama.."
Ei noissa sanoissa sinänsä mitään, mutta sen ilmeet ja olemus kertoo, että asia todella on näin.
Näyttää sille, että Kadi haluis vaan mennä peiton alle ja olla siellä.
Kadi on mun suosikki Jarkon ohella, mutta jostain syystä toivoisin, että se pääsis sunnuntaina pois sieltä.
Seuraavan kerran kun taloon saadaan juotavaa, niin Kadi vetää taas perseet ja se näyttää jo sitten aika pahalta.
Luulen ja toivon, että hommaan puututaan ns. ajoissa.
Pk-huoneessakin vaan pitelee päätään ja silmät kiinni hokee, että "ei kiinnosta, mä en jaksa edes ajatella, mua ei kiinnosta, ihan sama.."
Ei noissa sanoissa sinänsä mitään, mutta sen ilmeet ja olemus kertoo, että asia todella on näin.
Näyttää sille, että Kadi haluis vaan mennä peiton alle ja olla siellä.
Kadi on mun suosikki Jarkon ohella, mutta jostain syystä toivoisin, että se pääsis sunnuntaina pois sieltä.
Seuraavan kerran kun taloon saadaan juotavaa, niin Kadi vetää taas perseet ja se näyttää jo sitten aika pahalta.
Luulen ja toivon, että hommaan puututaan ns. ajoissa.
Vastaukset 21
Vanhimmat
päästä pois viimeistään sunnuntaina.
tota häätöäänestyksessä oloo, taitaa tulla kadille kotiilähtö tälläkertaa..
täysin saadessaan tiedon häätöäänestyksestä.
tota jatkuvaa nimettynä oloa,ottaa sen ehkä liian henkilökohtaisesti...ei tunne olevansa pidetty.Oleminen on jatkuvaa lähtemistä...
Jotenkin ymmärrän häntä... :(
ihan oikein. Hän ei ole pidetty Talossa.
Et tuolla konstilla saa yhtään vähempää meitä äänestämään. Kadi ei ole kertaakaan sanonut, että haluaa kotiin tai että "tää on pyllystä". Monet ovat sanoneet ed.main. tavalla, mutta Kadi on vahva ja ei itke kuten eräät. Nitä juomiseen tulee, niin hänen ei tarvitse ottaa juotavia paljoa kun jo humaltuu. Sekin on niin yksilöllistä.
KADI ON VANKKAA TEKOA.
en ole provosoinut ketään äänestämään tai äänestämättä jättämään.
Sillä ei ole minulle mitään merkitystä kuka lähtee ja kuka jää.
En itse äänestä lainkaan.
Olen vain tehnyt tämän havainnon tytöstä.
Pelkään, että Kadin ahdistus lisääntyy ja pahenee. Paine on kova, katsotaan kuinka hän kestää.
Olen kumminkin sitä mieltä, että Kadi on aika rikki, vaikka on vahva ollutkin tähän saakka.
Kadin tunteita. Jos itse olisin noin epäsuosittu jossain porukassa en sitä voisi jäädä katselemaan ja jos pakko olisi katsella, kyllä kuoreen vetäytyminen olisi selviö. Ihmisen ei ole hyvä olla silloin kun tuntee olevansa syrjitty.
oma itsensä vaikka jo kolmesti ollut äänestyksessä.
kyllä timo lähtee sunnuntaina Seinäjoelle
..lähdössä sunnuntaina.
äänestää kadin voittoooon....
sunnuntaina Kadin kanssa, kun Martina lähti pois!!
Ni Kadi fanit joutuu laittaa neitokaiseen aikas paljon rahaa jos meinaa vielä jäädä taloon!INHOAN SITÄ AKKAA!!!!!
puhelinlaskuja...
Vaikka kyllä uskon, että siitä ihan suomessakin tykätään ja äänestetään.
Näyttäisi masennukselta ihan selvästi. Sääli hyvää kilpailijaa, kun oli alussa niin pirteä.
Sunnuntaina lähtee kaunainen Timo se kolmas aasinhattu päässä talosta. Kuka sammui pk-huoneeseen? No huoritteleva hiplari- kourija tietenkin! Kadi on fiksu, eikä alennu hihittelemään pikku-Timon kutituksille, niinkuin talon pissiskset ja sekös pojua veetuttaa.
Timo ulos!
nousta sängystä kun ei ole pakko. kuulema liikunta tehvässä liikku kun oli päämäärä.
ei tuolla makaamalla pärjää kun muut viihdyttää ja kokkaa.
Toivottavasti kadi pystyy kääntämään asetelman edukseen. - häntä mahdollisesti pidetään talossa uhkana. kuten piiakin sanoi, suunnilleen näillä sanoilla: ei lähde pirullakaan pois... - toivon piian talosta poistumista mahdollisimman pian hänen negatiivisuutensa vuoksi.
ja kadin "vihaajille " vain tiedoksi, minusta se laiskiaisen esittäminen aikaisemmin nukkumalla oli aivan helvetin hieno juttu. Sitähän laiskiaiset tekevät. Eikö ihmisillä ole lainkaan mielikuvitusta !? Ja talossa suurin juju onkin se, että kuten Jarkko osoittaa, hän pitää kadista ihmisenä: huolimatta aamu- unisuudesta jne. eikä anna pisteitä hänelle.
Kadi on minun yksi suosikeistani, ja todellakin voin rehellisesti sanoa tällä kantaa ottaen että mukavainvirolaiset häntä äänestävät, suomalaisena tulen äänestämään kadia jatkoon tulevana sunnuntaina !
Peliähän se talo- elämä taitaa olla, mutta ihmisiä tunteineen aivan jokainen. Toivon kadille voimia ja jaksamista !
Ja jokaiselle tämän palstan lukijalle myös vähän hymyä sinne suupieliin =)
KIITOS SINULLE!!!!!!!
Kadille, kuin Martille.
Jos ei nyt mieli ala muuttumaan , niin se murtuu.
Kovasti nopeaa pitää saada lisää voimia jostain, tai tulee romahdus.
Toivotaan, että se romahdus ei tule tämän illan häätöilmoituksen seurauksena.
Toivotaan, että Kadi löytää uuden vaihteen. On kuitenkin paras voittajaehdokas tytöistä.