kysymys

Lämpö aste 35
Lasket öljyt pois ja laitat 4 litraa vettä koneeseen ja lähet ajamaan on SAMA asia kun
Pakkanen -35
Lähet ajamaan normaalisti 15w mineraali öljyillä!
Ilman lohkolämmitintä- ONKO NÄIN?!
4520
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ei ole.

Äänestä

tuotakaan ajatelleeksi mutta luulen että vaikutukset liittyvät muuhunkin kuin pelkkään lämpötilaeroon jos öljyjen tilalle laittaa vettä. Varsinkin sitten kun lämpötila on pakkasen puolella.

Äänestä

Taitaa aika harva auto lähteä käyntiin 35 asteen pakkasesta 15W mineraaliöljyillä ilman esilämmitystä. Antaahan se käsityksen siitä miten tiukalla moottori on tuossa tilanteessa.

Äänestä

onkos tullut popsittua hauskan värisiä pillereitä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


df345 kirjoitti:

Lämpö aste 35
Lasket öljyt pois ja laitat 4 litraa vettä koneeseen ja lähet ajamaan on SAMA asia kun
Pakkanen -35
Lähet ajamaan normaalisti 15w mineraali öljyillä!
Ilman lohkolämmitintä- ONKO NÄIN?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu