Minkälaiset palkat noilla koneenasentajilla on? Itse olen kuullut, että ovat aika hyvät. Minkälainen alotuspalkka ym. etuuksia?
Koneenasentajan palkat?
15
14479
Vastaukset
- hyvät palkat
Riippuu paljon yrityksestä.KM.korvauksilla,päivärahoilla,ateriakorvauksilla saa nettopalkkaa lisää.
Työ on usein vaarallista ja likaista. - Nimetön
työnantajasta, itse olen koneenasentajana, yhdessä suurimmista nosturialan firmoista. Vuositulot vähän yli 40000 euroa päivärahat ja kilometri korvaukset, joita tulee 5000-10000 euroa/vuosi.
- työpaikalla
Tekisi muuten n20e/h. Toki viikonloppuja la ja su tekemällä pääsee hyviin vuosituloihin.
- Nimetön
työpaikalla kirjoitti:
Tekisi muuten n20e/h. Toki viikonloppuja la ja su tekemällä pääsee hyviin vuosituloihin.
tuntipalkka n.18 euroa h tuotantopalkkiot.
n. 100h. ylitöitä viimevuonna - niinkait
Tuskin siellä teidän tehtaalla kovin moni tienaa yli 15€ tunti
- mkmkojg
niinkait kirjoitti:
Tuskin siellä teidän tehtaalla kovin moni tienaa yli 15€ tunti
Koneenasentaja ja 11,5 E/h et repikää siitä.
- koneenasentaja
mkmkojg kirjoitti:
Koneenasentaja ja 11,5 E/h et repikää siitä.
Koneenasentaja ja 10 E /h et repikäähän siitä...
- papupöö
riippuu täysin ammattitaidosta..hyville asentajille kannattaa maksaa
- Konemestaaja
Ei kuitenkaan yli viittätoista euroa.
- Keskivertopalkka
11e/h ....
- 6,5e/h riittävä
Kun palkka on sellainen, että sillä maksaa yksiön vuokran ja rahaa jää hernekeittoon niin sillon se on riittävä. Kaikki muu on ylimääräistä, ja se menee ahneuden piikkiin.
- 57fh
Joo ei työntekijä saa olla ahne vaan vasemmistoliiton kannattaja. Se työnantaja saa sitten olla ahne niin on maksaa isoista tuloista verojakin.
- Asentaja
57fh kirjoitti:
Joo ei työntekijä saa olla ahne vaan vasemmistoliiton kannattaja. Se työnantaja saa sitten olla ahne niin on maksaa isoista tuloista verojakin.
Kta 15,80€ neljän vuoden työkokemuksella.
- ujkgffg
12.50€ tunti päivärahat.
3 vuotta työkokemusta- jarmo1965
Alaisilla 12-15,5€/h riippuen kokemuksesta, itselläni esimiehenä(ja pisin kokemus) 19€/h. Taitaa olla aika keskitasoa kaikinpuolin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M317024Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1073775Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v453743KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2501951Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka331830Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e401817Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn271266- 771243
Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj291161Tsekkoslovakialaiset Skoodat ei kelvanneet hesalaisille
Mutta jotain "polskifiiaatteja" Itä-Blokista kuitenkin hommaavat. No kommunistiakvaarioitahan nuo ovat muutenkin. https61146