Energia-juomien kanssa?

IDonTCaREAbbbOut

Tässä kysymys joka on vaivannut minua jo pitkään:
Onko vaarallista tehdä esim. Red Bull, BAttery tai ED-paukku? Laittaa hieman vodkaa pohjalle ja vetää sitten niitä.
Olen kuullut että tällainen olisi sydämelle vaarallista. Juominen ei tietenkään ole hyväksi sydämelle, mutta että ihan välittömästi kuolisi kun sydän tarpeeksi rasittuisi juuri tästä energia-juomien ja vodkan yhdistelmästä? En ajatellut hirveitä lärvejä vetää, mutta muutaman sellaisen paukun joisin illassa mieluusti.
Olen liikuntaa harrastava, että sydämeni pitäisi kyllä olla ihan hyvässä kunnossa, ei sydänsairauksia.
Kiitos = )

3

739

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutta oletko kuullut

      jonkun kuolleen näihin paukkuihin.Yleisesti myydään kapakoissa Virtasta= kossu battery.Ei niihin kukaan oo kuollu.Juo hyvä veli juo.Mikä hinku näitä sulla on juoda muuten?

    • Holidy

      Ihan hyviä plandinkeja kuten olet huomannut, no broblem. Ootko muuten testannut Red Bull Bacardi coctailia? Suosittelen!

      Itse olen havainnut, että noita energiajuomia kun käyttää mukana fiiliksistä tulee tasaisempia ja krapulaoireet ovat jääneet pois. Tiiä sitten johtuuko vain uskostani että niin on vai olisiko sopiva ravintokoostumus miellyttävien humaloiden ja miellyttävien heräämisten takana.

      Uskosta muuten on kyse juomisessa. Jos uskot että kaikki menee hyvin, saat haluamaasi naista, et mokaa jne, niin kaikki tapahtuu! Sen sijaan jos ajattelet että taas tulee menemään överiks niin niin myös tapahtuu. Usko on tärkeä asia.

    • Muutama vuosi sitten Tukholmassa kuoli useampikin, muistaakseni 3-4 ryyppyveikkoa, energiablandis-drinksuihin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      112
      1226
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      120
      1081
    3. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      136
      979
    4. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      96
      812
    5. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      303
      777
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      81
      686
    7. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      616
    8. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      592
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      48
      579
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      75
      514
    Aihe