Tässä kysymys joka on vaivannut minua jo pitkään:
Onko vaarallista tehdä esim. Red Bull, BAttery tai ED-paukku? Laittaa hieman vodkaa pohjalle ja vetää sitten niitä.
Olen kuullut että tällainen olisi sydämelle vaarallista. Juominen ei tietenkään ole hyväksi sydämelle, mutta että ihan välittömästi kuolisi kun sydän tarpeeksi rasittuisi juuri tästä energia-juomien ja vodkan yhdistelmästä? En ajatellut hirveitä lärvejä vetää, mutta muutaman sellaisen paukun joisin illassa mieluusti.
Olen liikuntaa harrastava, että sydämeni pitäisi kyllä olla ihan hyvässä kunnossa, ei sydänsairauksia.
Kiitos = )
Energia-juomien kanssa?
3
734
Vastaukset
- mutta oletko kuullut
jonkun kuolleen näihin paukkuihin.Yleisesti myydään kapakoissa Virtasta= kossu battery.Ei niihin kukaan oo kuollu.Juo hyvä veli juo.Mikä hinku näitä sulla on juoda muuten?
- Holidy
Ihan hyviä plandinkeja kuten olet huomannut, no broblem. Ootko muuten testannut Red Bull Bacardi coctailia? Suosittelen!
Itse olen havainnut, että noita energiajuomia kun käyttää mukana fiiliksistä tulee tasaisempia ja krapulaoireet ovat jääneet pois. Tiiä sitten johtuuko vain uskostani että niin on vai olisiko sopiva ravintokoostumus miellyttävien humaloiden ja miellyttävien heräämisten takana.
Uskosta muuten on kyse juomisessa. Jos uskot että kaikki menee hyvin, saat haluamaasi naista, et mokaa jne, niin kaikki tapahtuu! Sen sijaan jos ajattelet että taas tulee menemään överiks niin niin myös tapahtuu. Usko on tärkeä asia. Muutama vuosi sitten Tukholmassa kuoli useampikin, muistaakseni 3-4 ryyppyveikkoa, energiablandis-drinksuihin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648