Testi tehty ja plussaahan sieltä tuli. JIPPII! Yritystä takana 2-2,5 vuotta!
Itselläni laskettu aika(vasta netin laskurin mukaan) 17.6.2008
Toinen lapsi kyseessä. Ensimmäinen lapsi 3,5v.
Milloin teillä? Onko eka, toka,...lapsi?
Nyt jo tuntuu olevan vähän etova olo. Kun "8 päivää kk:t myöhässä". Eli 6. viikko menossa raskaudessa. Tänään varaan ajan neuvolasta.
Kesäkuu-mammoja 2008?
9
860
Vastaukset
- milla-21-
Heippa ja paljon onnea!=)itselläni on 9 kk poika ja nyt itse olen rv 8 ja neuvolakäynti on 23.10 niin laskettuaika olisi noin touko kesäkuun vaihteessa..??=)lapsilla ois sit noin 1v 5kk ikäeroa.mistäs päin olet suomesta?itse turun seudulta.
Heippa vaan! Ja Paljon Onnea myös sinnepäin! Olen Turun läheltä eli Kaarinasta. :)
Sattuipa hauskasti, että ollaan niin läheltä! :D
Sain jo huomiseksi ajan neuvolasta (minulla kun on nyt syysloma puutarhurin koulutuksesta).
- Jaanas
Varovaisesti ilmoittaudun. Kolmas tulossa, la 22.6. Syyskuussa oli vasta km. Hiukka pelonsekaisin tuntein mennään päivä kerrallaan eteenpäin. Oireettomuus huolestuttaa... Toivon niin että tämä saataisiin pitää!!
- C**
tänään varmistui että pieniin päin ollaan;)
Kolmas lapsi meillä. Laskettuaika olisi alustavasti 20.6 2008 siis... HAPPY!!!!!!!!!!! - ..........
plussasin reilu viikko sitten eli la kesäkuussa. kolmas tulossa. nyt kovasti jännittää tuo lakko uhka jos neuvolatkin menevät kiinni...tehdäänköhän esim np-ultria?
- Ihmettelijä...
Mitä tuo meinaa, tuo "Bretty"??
- Txx
Täällä laskettu aika olisi 3.6.08. Toinen lapsi tulossa, esikoinen tällä hetkellä 8kk. Pahoinvointi on ollut paljon pahempaa kuin ekan kanssa, väsymystä oli ihan alussa nyt ei enää niin paha. Keväällä ehtii pari kuukautta olla töissä ja sitten taas äippälomalle:)
- Kesäheinä
Iloisesti toista odottelen, nettilaskurin mukaan laskettuaika 10.6.08, esikoisen ollessa nyt tasan 2 vuotias. Väsymys ja lieväpahoinvointi hiukan vaivanneet, muuten olo ollut ihan ok.
- mamma2008
jep, tosiaan on sillon laskettuaika ja oireita on ihan omiks tarpeiks. en tiedä odotanko kaksosia, ultra oli vähän sen näkönen. kohta alkaa 7.vko. ihana olo vaikka oireita välillä ihan kummasti. yöllä heräsin syömään ja tuli pahoinvointia päivälläkkin, mutta se on enemmän aamuyö ja päiväaikaan.
rinnat on kipeet ja nännit kuivuu kovasti, raavin niitä sitten, nyt laitoin vaseliinia ja se helpotti.
syön kalkki-D blandista, raskaus multi vitamiineja ja foolihappoa.
neuvola-aika pitäis varata.
ihanaa odotusaikaa! t. mamma2008
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3792918SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis662314Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781979Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis801655- 1401562
- 691179
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021039Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li11978Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön264975- 40844