Hei apuva keltainen uloste vaivaa joskus pikkuviivoja verta pinnalla. Voipunut ja väsy olo myös. Kellä samanmoisia kokemuksia? Alkoi pienellä kuumeella ja ripulilla pari viikkoo sitten.
Keltainen uloste
huoh
21467
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kysyin lääkäriltä kerran, onko keltaisen värinen uloste normaalia. Niin sanoi että on. Mutta jos sinulla on ulosteen väri muuttunut noin äkkiä niin kannattaa varmaan varata aika lääkäriin ihan varmuuden vuoksi.
ulosteen väri ei ole normaali. mullekin yks lääkäri sanoi että on,toinen sanoi että ei ole todellakaan. se viittaa johonkin vaivaan suolistossa. just kävin itse 2x vessassa ripuloimassa jälleen keltaista. naama valkoinen ja todella vetämätön olo. mitään ei ole tutkimuksissa löytynyt mutta onneksi vielä on gastroskopia tekemättä... pari viikkoa vielä niin "pääsen" siihen.