Apua tulkinnassa

myyry

mitä tarkoittaa kun miehen kohdalla nousee paholainen ja kuu?

2

1143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hiipukka

      Olen itse aloittelija mutta sivulla
      http://www.tarotpuu.com/mikatarot.html
      On selitys jokaiselle kortille..

      Paholainen: Paholainen:
      Joka kerta, kun käännän itselleni selän, kiristyy silmukka kaulassani. Joka kerta, kun kohtaan itseni aidosti, löystyy silmukka sisälläni. Paholaisen voima perustuu siihen harhaan, ettei vaihtoehtoja ole olemassa. Kaulassani olevan köyden voin ottaa helposti pois - silloin joudun myös ottamaan vastuun elämästäni.

      Kuu:
      Ovi varjojen maailmaan on auennut - Kuun valossa todellisuuden rajat hämärtyvät. Primitiivinen puoli meissä ei ymmärrä kontrollia; tämä on painajaisten perimmäinen sanoma. Kuun kortissa kohtaamme suurimman haasteen: sukella syvälle itseesi, mutta älä huku - nouse pintaan, ja ymmärrä kokemasi.

    • Merengue

      Nyt näyttäisi olevan kyseessä sellainen mies, kenen kanssa et haluaisi olla tekemisissä...
      Tuo yhdistelmä on tullut itselleni enemmän kuin tutuksi sattumoisin.
      Paholainen edustaa riippuvuutta toisesta, mahdollisesti molemminpuolista, tai jonkin muunlaista henkistä ahdinkoa. Myös seksuaalisuus on kyseenalainen aihe tämän henkilön kanssa.. voi olla että vetovoima on kova, mutta mies on luultavasti hyvin maskuliininen ja mahdollisesti myös alistava, kuin myös henkisellä tasolla.
      Kuu puolestaan edustaa epävarmuutta, et tule koskaan ehkä saamaan selville mihin tämä mies on menossa tai mitä teistä tulee tai tuleeko mitään. kuu on myös intuition symboli, mies on todennäköisesti syvällinen ihminen, mutta jopa pelottavalla tavalla henkinen.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      166
      6338
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      93
      2886
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      92
      1801
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      43
      1525
    5. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1236
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      13
      1047
    7. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      49
      1035
    8. Mitä tarkoitat

      ”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”
      Ikävä
      23
      958
    9. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      75
      953
    10. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      922
    Aihe