Apua tulkinnassa

myyry

mitä tarkoittaa kun miehen kohdalla nousee paholainen ja kuu?

2

1169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hiipukka

      Olen itse aloittelija mutta sivulla
      http://www.tarotpuu.com/mikatarot.html
      On selitys jokaiselle kortille..

      Paholainen: Paholainen:
      Joka kerta, kun käännän itselleni selän, kiristyy silmukka kaulassani. Joka kerta, kun kohtaan itseni aidosti, löystyy silmukka sisälläni. Paholaisen voima perustuu siihen harhaan, ettei vaihtoehtoja ole olemassa. Kaulassani olevan köyden voin ottaa helposti pois - silloin joudun myös ottamaan vastuun elämästäni.

      Kuu:
      Ovi varjojen maailmaan on auennut - Kuun valossa todellisuuden rajat hämärtyvät. Primitiivinen puoli meissä ei ymmärrä kontrollia; tämä on painajaisten perimmäinen sanoma. Kuun kortissa kohtaamme suurimman haasteen: sukella syvälle itseesi, mutta älä huku - nouse pintaan, ja ymmärrä kokemasi.

    • Merengue

      Nyt näyttäisi olevan kyseessä sellainen mies, kenen kanssa et haluaisi olla tekemisissä...
      Tuo yhdistelmä on tullut itselleni enemmän kuin tutuksi sattumoisin.
      Paholainen edustaa riippuvuutta toisesta, mahdollisesti molemminpuolista, tai jonkin muunlaista henkistä ahdinkoa. Myös seksuaalisuus on kyseenalainen aihe tämän henkilön kanssa.. voi olla että vetovoima on kova, mutta mies on luultavasti hyvin maskuliininen ja mahdollisesti myös alistava, kuin myös henkisellä tasolla.
      Kuu puolestaan edustaa epävarmuutta, et tule koskaan ehkä saamaan selville mihin tämä mies on menossa tai mitä teistä tulee tai tuleeko mitään. kuu on myös intuition symboli, mies on todennäköisesti syvällinen ihminen, mutta jopa pelottavalla tavalla henkinen.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      134
      5402
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      31
      3882
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2480
    4. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      39
      2057
    5. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      24
      1813
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1714
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1650
    8. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1618
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      30
      1524
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      39
      1497
    Aihe