Vaikea ymmärtää motivaatiota mutta kun uutinen oli jo kaikkien tiedossa ja kysymys ei ole irtisanomisista kaupungin työntekijöiden osalta vaan ulkoistamisesta jonne entiset työntekijät siirtyy vanhoina työntekijöinä. Kysymys on siitä että, uutisen ajoitus oli taas hyvin harkittu syyslomaan jolloin täällä on lomailemassa entisiä varkautelaisia joiden toivottaissiin palaamaan tänne. WL:n tapaan jutun lopussa pienellä kyllä ilmeni ettei irtisanomisiin välttämättä ryhdytä. Kumminkin annettiin isoillakirjaimilla kuvaa miten huonompaan ollaan menossa kun nythän ollaan päinvastoin otettu härkää sarvista. Kannattaako kaupungin ilmoitella moisessa lehdessä joka on sitä vastaan. Ajatelkaa lukijat seuraavalla kerralla hiukan ajatellen mitä siellä on kirjoitettu. Olisiko jonkun tilaustyötä.
Taas WL-onnistui
0
812
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433543- 362164
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301829- 171589
- 231538
- 141518
- 241397
- 141267
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781225Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko881182