Kylläpä kadia taas haukutaan

mut ette voi sille yhtään mitään, että kadi jää taloon, joten tuhlatkaa vaa eurojanne. Kadi ei lähe mihinkään talosta voittaa viel koko kisan.
2138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

asiaa silta kannalta, että jokainen haukkuviesti tuo mukanaan muutaman myötätuntoäänen Kadille.
Ainakin minuun ne puree juuri näin, en sitten tiedä niistä ihmisistä joilta ei myötätuntoa löydy ketään tai mitään kohtaan.
Muuten - ärsyttää itseäkin eräs asia: Piian ketä ketä.... Eihän sitä kysytä:"ketä voitti euroviisut?" tai "ketä on läänin maaherra....
En usko etteikö tietäisi Piiakin asian oikeaa laitaa, mutta taitaa olla vain hänen pikku snobbailuaan, tapa erottua joukosta.

Äänestä
  • niinkin,ettei haukkuva koira pure...se pelkää. ;D ;D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

mut ette voi sille yhtään mitään, että kadi jää taloon, joten tuhlatkaa vaa eurojanne. Kadi ei lähe mihinkään talosta voittaa viel koko kisan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu