Talopaketin kustannukset

Aloitimme rakentamisen syyskuu -06 ja nyt pihatyöt loppusuoralla. Kustannukset meni jonkin verran yli. 1 1/2kerroksinen kastelli ja 2 autontalli varastot (lämmin)ilman tonttia 220000€
62789
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

kustannukset aina Kastellissa 1½-krs ja 2-autontalli lämminvarasto samat, koosta ja tyypistä riippumatta?

Äänestä
  • nuo perustalot ja tallit on.

    Äänestä

  • samankokoisia kirjoitti:

    nuo perustalot ja tallit on.

    Samankokoisia?

    Äänestä

  • 120-180m2?? kirjoitti:

    Samankokoisia?

    rahalla lähemmäksi antamaasi alarajaa.....

    Äänestä

timpuria ja mikä oli paketin valmiusaste?

Äänestä

kyl talosta noi paljo maksaa ainakaan suomen duunarin palkkatuloilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rane kirjoitti:

Aloitimme rakentamisen syyskuu -06 ja nyt pihatyöt loppusuoralla. Kustannukset meni jonkin verran yli. 1 1/2kerroksinen kastelli ja 2 autontalli varastot (lämmin)ilman tonttia 220000€

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu