Askolan sokeat autoilijat!/onnettomuus!

sotamies paavo

Mikä ihme askolan kirkolla/vakkolassa autoilevia riivaa,ovat umpisokeita!
parin viikon aikana 3 onnettomuutta missä autoilija ajanut SUORAAN mopoilijan eteen tuhoisin seurauksin..
Ensimmäinen mummo tuli mesensä kanssa yläasteen pihalta suoraan 16v tytön eteen joka osui autoon ja lensi yli,onneksi ei mitäänn vakavampaa sattunut.
viime viikolla vahijäveläinen pakettiautoilija veti täysillä askolantieltä stop merkiltä maailman rauhallisimman moottoripyöräilijän(papan) kylkeen todella ikävin seurauksin.(ei muuten asiasta mainittu sanallakaan lehdissä)
Ja juuri (klo 16.30)kuulin vakkolan salella tapahtuneesta onnettomuudesta missä autoilija oli ajanut mopo-pojan eteen ikävin seurauksin!

Jumalauta autoilijat!onko teillä samanlaiset laput silmillä kuin ravihevosilla että ette näe sivuillenne!!!!!

3

1154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..........

      Olikohan Askolan kermaperseitä kuskeina kun ei kirjoitella lehdissä.

      • 2"¤"

        Uusimaa lehtikin kirjoitti perjantain onnettomuudesta tänään tiistaina.Ilmeisesti Askolan kirjekyyhky harhailee,kuten autoilijatkin!


    • jarrua,jarrua!

      yhtä törkeitä ovat myös kerkkoon liittymästä mäntsälän tielle ajavat, suoraan toisen eteen! tekisi mieli ajaa päin..... mutta kun peräänajava maksaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      85
      3588
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      29
      2373
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      140
      2016
    4. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      33
      861
    5. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      30
      780
    6. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      43
      775
    7. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      59
      722
    8. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      3
      706
    9. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      40
      677
    10. Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä

      Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies
      Ikävä
      87
      666
    Aihe