Mikä ihme askolan kirkolla/vakkolassa autoilevia riivaa,ovat umpisokeita!
parin viikon aikana 3 onnettomuutta missä autoilija ajanut SUORAAN mopoilijan eteen tuhoisin seurauksin..
Ensimmäinen mummo tuli mesensä kanssa yläasteen pihalta suoraan 16v tytön eteen joka osui autoon ja lensi yli,onneksi ei mitäänn vakavampaa sattunut.
viime viikolla vahijäveläinen pakettiautoilija veti täysillä askolantieltä stop merkiltä maailman rauhallisimman moottoripyöräilijän(papan) kylkeen todella ikävin seurauksin.(ei muuten asiasta mainittu sanallakaan lehdissä)
Ja juuri (klo 16.30)kuulin vakkolan salella tapahtuneesta onnettomuudesta missä autoilija oli ajanut mopo-pojan eteen ikävin seurauksin!
Jumalauta autoilijat!onko teillä samanlaiset laput silmillä kuin ravihevosilla että ette näe sivuillenne!!!!!
Askolan sokeat autoilijat!/onnettomuus!
sotamies paavo
3
1121
Vastaukset
- ..........
Olikohan Askolan kermaperseitä kuskeina kun ei kirjoitella lehdissä.
- 2"¤"
Uusimaa lehtikin kirjoitti perjantain onnettomuudesta tänään tiistaina.Ilmeisesti Askolan kirjekyyhky harhailee,kuten autoilijatkin!
- jarrua,jarrua!
yhtä törkeitä ovat myös kerkkoon liittymästä mäntsälän tielle ajavat, suoraan toisen eteen! tekisi mieli ajaa päin..... mutta kun peräänajava maksaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841686Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2711584Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2851343Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691282- 57905
- 66874
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66863- 46861
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40841Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48818